0,5 A DC/DC regulaattori SMD; 1,5-3,0 VDC 500 mA R-78AA2.5-0.5SMD-R
● Vaihtokelpoinen R-78Axx-0.5SMD sarjan kanssa
● RoHS 6/6 mukainen (100% lyijytön)
● Hyötysuhde jopa 97%
● Isoloimaton
● Ei tarvetta jäähdytyselementille
● Korkea juotoslämpötila
● Säädettävä lähtöjännite
● Laaja tulojännitealue
● Oikosulkusuojaus, terminen sammutus
● Etäohjaus (On/Off)
● UL94V-0 kotelomateriaali
● Erittäin alhainen syöttövirta oikosulkutapauksessa
Nimike
R-78AA2.5-0.5SMD-R
R-78AA2.5-0.5SMD-R on säädettävä laajalla tulojännitealueella toimiva 1,5-3V 500 mA antava piirikortille pintaliitettävä DC/DC hakkuriregulaattori SMD kotelossa.
R-78AAxx-0.5SMD sarjan pintaliitettävä hakkuriregulaattori on valmistettu täysin lyijyttömäksi ja se täyttää näin ollen RoHS 6/6 vaatimukset samoin kun kasvaneen juotoslämpötilan osalta kaasufaasijuottamiseen liittyvät vaatimukset, joiden ansiosta se soveltuu erinomaisesti nykyaikaiseen massatuotantoon.
Korkea jopa 97% hyötysuhde merkitsee verratonta energiansäästöä vähempänä hukkalämpönä. Samalla säästetään jäähdytyselementin viemä tila sekä luonnollisesti sen hankinta- ja asennuskulut. Akku- ja paristokäyttöisien laitteiden valmistajat varmasti arvostavat erinomaisen hyötysuhteen lisäksi myös R-78AA sarjan hakkuriregulaattorien ON/OFF etäohjausta sekä sen säädettävää lähtöjännitettä.
Tutustu “Innoline Application Notes” regulaattorin käytöstä kuten invertteri. Saatavilla olevat optiot:
/R = pakattuna rullalle
R-78AAxx-0.5SMD sarjan pintaliitettävä hakkuriregulaattori on valmistettu täysin lyijyttömäksi ja se täyttää näin ollen RoHS 6/6 vaatimukset samoin kun kasvaneen juotoslämpötilan osalta kaasufaasijuottamiseen liittyvät vaatimukset, joiden ansiosta se soveltuu erinomaisesti nykyaikaiseen massatuotantoon.
Korkea jopa 97% hyötysuhde merkitsee verratonta energiansäästöä vähempänä hukkalämpönä. Samalla säästetään jäähdytyselementin viemä tila sekä luonnollisesti sen hankinta- ja asennuskulut. Akku- ja paristokäyttöisien laitteiden valmistajat varmasti arvostavat erinomaisen hyötysuhteen lisäksi myös R-78AA sarjan hakkuriregulaattorien ON/OFF etäohjausta sekä sen säädettävää lähtöjännitettä.
Tutustu “Innoline Application Notes” regulaattorin käytöstä kuten invertteri. Saatavilla olevat optiot:
/R = pakattuna rullalle
| Nimike | R-78AA2.5-0.5SMD-R |
|---|---|
| Antoteho | 1,5 W |
| Lähtöjännite | 1,5-3,0 VDC |
| Antovirta | 500 mA |
| Tulojännitealue DC | 7:1 |
| Tulojännite DC | 4,75 - 32 VDC |
| Hyötysuhde | 77…87% |
| Tekniikka | Hakkuriregulaattori |
| Eristysjännite | Isoloitu |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+85 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Kotelo | SMD |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 15,3 x 9,6 x 8,8 mm |
| Paino | 2,7 g |
| Tuotemerkki | Recom |
| Pakkauskoko | 250 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

