0,35 A DC/DC vakiovirta LED-ohjain; 2-56 VDC 0-350 mA RCD-48-0.35
• 70W LED-ohjain
• Vakiovirtalähtö; 350mA
• Himmennys sekä digitaalinen PWM että analoginen jännite
• Hyötysuhde jopa 96%
• EN ja UL sertifioinnit (tulossa)
• Muovikoteloitu
• Läpijuotettava versio
• 5 vuoden takuu
Nimike
RCD-48-0.35
RCD-48 sarja on alentava vakiovirtalähde, joka on varta vasten suunniteltu ohjaamaan isotehoisia LEDejä. Saatavilla on neljä 350mA - 1200mA vakiovirtalähtöä. Maksimi lähtöjännite on 60V. LED-ohjaimet tarjoavat erittäin korkean hyötysuhteen sekä kaksi erilaista himmennystapaa; PWM/digitaalisen ohjauksen sekä analogisen jänniteohjauksen. Tyypillisiä käyttökohteita ovat mm. 48V valaistusratkaisut sekä korkeammalla jännitteellä toimivat LED-ryhmät.
Saatavilla olevat optiot:
/M = metalli kotelo
Saatavilla olevat optiot:
/M = metalli kotelo
| Nimike | RCD-48-0.35 |
|---|---|
| Antoteho | 20 W |
| Lähtöjännitealue CC tilassa | 2-56 VDC |
| Antovirta CC tilassa | 350 mA |
| Virran säätöalue | 0-350 mA |
| Hyötysuhde | 96% |
| Tekniikka | CC Vakiovirta |
| MTBF | 1 700 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+80 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Kotelointiluokka | IP00 |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 32,6 x 16,65 x 11,1 mm |
| Paino | 13 g |
| Tuotemerkki | Recom |
| Pakkauskoko | 29 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

