0,5 A DC/DC vakiovirta LED-ohjain; 2-40 VDC 0-500 mA RBD-12-0.50
Poistunut valikoimasta
• Buck-boost LED-ohjain jopa 40V lähtöjännitteellä
• Vakiovirtalähtö; 500mA
• Himmennys sekä digitaalinen PWM että analoginen jännite
• Hyötysuhde jopa 92%
• EN60950-1 ja UL60950-1 sertifioitu
• EMC Class A mukainen ilman erilliskomponentteja
• Läpijuotettava versio
• 5 vuoden takuu
Nimike
RBD-12-0.50
RBD-12 sarja on sekä alentava että nostava vakiovirtalähde, joka on varta vasten suunniteltu ohjaamaan isotehoisia LEDejä. Saatavilla on kaksi 350mA tai 500mA vakiovirtalähtöä. Maksimi lähtöjännite on 40V. LED-ohjaimet tarjoavat sekä digitaalisen että analogisen ohjauksen himmennykselle sekä reguloidun 5V referenssijännitelähdön.
Tyypillisiä käyttökohteita ovat mm. aurinkoenergialla latautuvat LED-valaisimet, LED-opasteet ja akkutoimiset valaisimet. Saatavilla on myös valmiiksi johdotetut mallit, jotka ovat lisäksi IP67 koteloituja.
Tyypillisiä käyttökohteita ovat mm. aurinkoenergialla latautuvat LED-valaisimet, LED-opasteet ja akkutoimiset valaisimet. Saatavilla on myös valmiiksi johdotetut mallit, jotka ovat lisäksi IP67 koteloituja.
| Nimike | RBD-12-0.50 |
|---|---|
| Antoteho | 20 W |
| Lähtöjännitealue CC tilassa | 2-40 VDC |
| Antovirta CC tilassa | 500 mA |
| Virran säätöalue | 0-500 mA |
| Hyötysuhde | 92% |
| Tekniikka | CC Vakiovirta |
| MTBF | 1 700 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+65 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Kotelointiluokka | IP00 |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 32,6 x 16,65 x 11,1 mm |
| Paino | 13 g |
| Tuotemerkki | Recom |
| Pakkauskoko | 29 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

