0,5 A DC/DC vakiovirta LED-ohjain johdoilla; 2-35 VDC 0-500 mA RCD-24-0.50/W
• UL sertifioitu vakiovirta LED-ohjain
• Laajat tulo- ja lähtöjännitealueet
• Himmennys sekä digitaalinen PWM että analoginen jännite
• Oikosulku ja ylikuumenemissuojaus
• Valmiiksi johdotettu
• Kotelointiluokka IP67
• 96% hyötysuhde
• 5 vuoden takuu
Nimike
RCD-24-0.50/W
RCD-24/W sarja on alentava vakiovirtalähde, joka on varta vasten suunniteltu ohjaamaan isotehoisia LEDejä. Saatavilla olevien 300mA, 350mA, 500mA, 600mA, 700mA, 1000mA ja 1200mA vakiovirtojen ansiosta RCD-24/W sarjan LED-powerit soveltuvat useimmille LED sovelluksille.
Kompaktista koostaan huolimatta RCD-24/W sarjan vakiovirta LED powerit ovat ominaisuuksiltaan verrattomia, Ne tarjoavat erittäin korkean hyötysuhteen, laajan tulojännitealueen, laajan käyttölämpötila-alueen sekä kaksi erilaista himmennystapaa; PWM/digitaalisen ohjauksen sekä analogisen jänniteohjauksen. Molemmat ohjaukset on käytettävissä toisistaan riippumatta ja siten myös yhdisteltävissä.
RCD-24/W sarjan LED ohjaimet on lisäksi suunniteltu yhtä luotettaviksi kuin niiden ohjaamat LEDitkin – jopa käyttölämpötila-alueen ylärajalla. RCD-24/W sarja käsittää valmiiksi johdotetut ja IP67 koteloidut versiot. Optiona saatavilla on sisäänrakennetulla referenssijännitteellä varustetut mallit (/Vref), joita voidaan käyttää tunnistimien tehonsyöttöön tai yksinkertaiseen analogiseen himmennykseen.
Saatavilla olevat optiot:
/W = Johdotettu versio ilman himmennyksen ohjausta (4 johdinta)
/W/X1 = Johdotettu versio analogisella himmennyksen ohjauksella (5 johdinta)
/W/X2 = Johdotettu versio PWM himmennyksen ohjauksella (5 johdinta)
/W/X3 = Johdotettu versio sekä PWM että analogisella himmennyksen ohjauksilla (6 johdinta)
/W/Vref = Johdotettu versio Vref pinnillä ja analogisella himmennyksen ohjauksella (6 johdinta)
Kompaktista koostaan huolimatta RCD-24/W sarjan vakiovirta LED powerit ovat ominaisuuksiltaan verrattomia, Ne tarjoavat erittäin korkean hyötysuhteen, laajan tulojännitealueen, laajan käyttölämpötila-alueen sekä kaksi erilaista himmennystapaa; PWM/digitaalisen ohjauksen sekä analogisen jänniteohjauksen. Molemmat ohjaukset on käytettävissä toisistaan riippumatta ja siten myös yhdisteltävissä.
RCD-24/W sarjan LED ohjaimet on lisäksi suunniteltu yhtä luotettaviksi kuin niiden ohjaamat LEDitkin – jopa käyttölämpötila-alueen ylärajalla. RCD-24/W sarja käsittää valmiiksi johdotetut ja IP67 koteloidut versiot. Optiona saatavilla on sisäänrakennetulla referenssijännitteellä varustetut mallit (/Vref), joita voidaan käyttää tunnistimien tehonsyöttöön tai yksinkertaiseen analogiseen himmennykseen.
Saatavilla olevat optiot:
/W = Johdotettu versio ilman himmennyksen ohjausta (4 johdinta)
/W/X1 = Johdotettu versio analogisella himmennyksen ohjauksella (5 johdinta)
/W/X2 = Johdotettu versio PWM himmennyksen ohjauksella (5 johdinta)
/W/X3 = Johdotettu versio sekä PWM että analogisella himmennyksen ohjauksilla (6 johdinta)
/W/Vref = Johdotettu versio Vref pinnillä ja analogisella himmennyksen ohjauksella (6 johdinta)
| Nimike | RCD-24-0.50/W |
|---|---|
| Antoteho | 18 W |
| Lähtöjännitealue CC tilassa | 2-35 VDC |
| Antovirta CC tilassa | 500 mA |
| Virran säätöalue | 0-500 mA |
| Hyötysuhde | <96% |
| Tekniikka | CC Vakiovirta |
| MTBF | 605 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+80 °C |
| Kotelointi | Moduuli |
| Kotelointiluokka | IP67 |
| Tuloliitäntä | Johtimet vapain päin |
| Lähtöliitäntä | Johtimet vapain päin |
| Mitat | 22,1 x 12,6 x 8,5 mm |
| Paino | 6,8 g |
| Tuotemerkki | Recom |
| Pakkauskoko | 5 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

