1000 VA Puhdasta siniaaltoa tuottava UPS DIN-kiskoon PPFDIN1000EP
• Puhdas siniaalto
• Teholuokka: 1000 VA / 600 W
• Korkeataajuusinvertteri
• Mikroprosessoriohjaus
• Hyötysuhde verkkokäytöllä > 98%
• Kylmäkäynnistystoiminto
• Liitäntä hätäseis-kytkennälle
• Kompakti koko
• Asennus DIN-kiskoon, liitännät etupuolella
• Asennettavissa vaaka- tai pystyasentoon
• Soveltuu teollisuusPC:den, logiikoiden, ohjaimien ja automaatiokeskusten varavirtalähteeksi
Nimike
PPFDIN1000EP
PPFDIN1000EP on DIN-kiskoon asennettava, puhdasta siniaaltoa tuottava UPS-laite, joka tarjoaa edullisen tavan lisätä laitteen toiminnallista vakautta tai järjestelmän luotettavuutta. Puhdasta sinimuotoista aaltomuotoa tuottava DINRail UPS sarja suojaa siihen liitetyt laitteet yleisimmiltä sähköverkon häiriöiltä kuten sähkökatkoksilta sekä lyhyt- että pitkäaikaisilta ali- ja ylijännitteiltä, mitkä saattaisivat muutoin aiheuttaa valmistuksessa tai teollisuusprosesseissa laatuongelmia, jopa vaaratilanteita. Ne soveltuvat erinomaisesti teollisuus PC-laitteiden, automaattien, I/O ohjaimien sekä automaatiokeskusten varmistettuun virransyöttöön.
Etupuolisten liitäntöjen ja kompaktin koon ansiosta DIN-kisko UPSit on helppo sijoittaa keskukseen. EP-malli on varustettu EPO-liitännällä.
Etupuolisten liitäntöjen ja kompaktin koon ansiosta DIN-kisko UPSit on helppo sijoittaa keskukseen. EP-malli on varustettu EPO-liitännällä.
| Nimike | PPFDIN1000EP |
|---|---|
| Antoteho | 1000 VA |
| Lähtöjännite | 230 VAC |
| Tulojännite | 230 VAC +20% -25% |
| Tekniikka | Puhdas siniaalto |
| Äänenpaine | < 40 dBA at 1 m |
| Varakäyntiaika | Noin 3 min täydellä kuormalla |
| Akusto | 1 x 12V 9Ah |
| Käyttölämpötila-alue | 0…+40 °C |
| Kotelointi | DIN-kiskoon |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Tuloliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Lähtöliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Väri | Musta |
| Mitat | 250 x 135 x 115 mm |
| Paino | 3,1 kg |
| Tuotemerkki | FSP |
| Pakkauskoko | 1 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

