100 W Desktop mallinen AC/DC-teholähde; 24 VDC 4,16 A CPS100A-24VDC/3617A+
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC
• 3-nap IEC 320-C13 tuloliitäntä
• Yksi reguloitu 100 W lähtö
• Kiinteä lähtöjännite
• Aktiivinen tehokerroinkorjaus (PFC)
• Ylijännite- ja ylikuormitussuojattu
• Energy Star Level V ja ErP Stage 2 mukainen
• Täyttää sähköiset turvanormit ja on EMI/EMS vaatimusten mukainen
• Mitat: 146 x 76 x 43 mm
• Paino: 490 g
Nimike
CPS100A-24VDC/3617A+
CPS100A-24VDC/3617A+ on edullinen tasolle sijoitettava desktop mallinen 24V 4,16A antava tasavirtalähde, joka soveltuu mitä moninaisenpien laitteiden tehonsyöttöön.
Virtalähde on varustettu 3-napaisella IEC320-C14 tuloliitännällä sekä kiinteällä kulmamallisella 2,5/5,5 mm DC-plugilla. Tuloliitännän ja laajan tulojännitealueen ansiosta CPS-sarjan pöytämallinen teholähde soveltuu käytettäväksi eripuolilla maailmaa.
100W tehon tarjoava CPS-sarjan teholähde on tarvittaessa saatavilla myös muilla lähtöjännitearvoilla, DC-liittimillä sekä eri tuloliitännöillä varustettuna.
Saatavilla olevat erikseen tilattavat optiot:
Verkkojohdot
Virtalähde on varustettu 3-napaisella IEC320-C14 tuloliitännällä sekä kiinteällä kulmamallisella 2,5/5,5 mm DC-plugilla. Tuloliitännän ja laajan tulojännitealueen ansiosta CPS-sarjan pöytämallinen teholähde soveltuu käytettäväksi eripuolilla maailmaa.
100W tehon tarjoava CPS-sarjan teholähde on tarvittaessa saatavilla myös muilla lähtöjännitearvoilla, DC-liittimillä sekä eri tuloliitännöillä varustettuna.
Saatavilla olevat erikseen tilattavat optiot:
Verkkojohdot
| Nimike | CPS100A-24VDC/3617A+ |
|---|---|
| Antoteho | 100 W |
| Lähtöjännite | 24 VDC |
| Antovirta | 4,16 A |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Hyötysuhde | 87...90% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Käyttölämpötila-alue | 0…+70°C |
| Kotelointi | Pöytämalli |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Tuloliitäntä | 3-nap IEC320-C14 |
| Lähtöliitäntä | 2,5/5,5 mm |
| Väri | Musta |
| Mitat | 146 x 76 x 43 mm |
| Paino | 490 g |
| Tuotemerkki | Cool Power |
| Pakkauskoko | 1 |
| Saatavuustieto | 1 - 3 pv |
Kirjoita arvostelu

