10 W AC/DC teholähdemoduuli asennuspohjassa; 15 VDC 667 mA AHCH10-15S-A2
• Laaja tulojännitealue: 90…305 VAC ja 120…430 VDC
• Esiasennettuna liitännöin varustettuun asennuspohjaan
• Yksi reguloitu 10 W lähtö
• Käyttölämpötila-alue: -40…+70 °C
• Eristysjännite: 4000 VAC
• Tyhjäkäyntikulutus alle 0,1W
• Ylijännite-, ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• MTBF: >450,000 h @ 25°C (MIL-HDBK-217F)
• Turvastandardit: UL / IEC / EN 62368-1
• EMC standardit: EN 55032 class B, EN 55035
• Mitat: 96 x 53,9 x 24,5 mm
• Paino: 67 g
Nimike
AHCH10-15S-A2
AHCH10-15S-A2 on 15VDC 667mA antava laitteeseen asennettava AC/DC-virtalähdemoduuli, joka on esiasennettu tasoon kiinnitettävään ruuviliitännöin varustettuun asennuspohjaan.
Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan sekä alhaiseen alle 0,1 W tyhjäkäyntikulutukseen. Erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin.
Sarja koostuu neljästä yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-305 Vac (47-440 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi 120-430 Vdc tulojännitealueen.
Moduulit on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla ja niillä on UL / IEC / EN 62368-1 standardien mukaiset hyväksynnät
Ruuviliittimillä varustettuun tasoon kiinnitettävään asennuspohjaan esiasennettu 10W teholähde on kooltaan vain 96 x 53,9 x 24,5 mm. Asennuspohjaan on lisäksi saatavana erillinen kiinnike DIN-kiskoasennusta varten. Teholähdemoduulin tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 4000 Vac ja sen erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +70 °C (derating).
Teholähdemoduuli on saatavilla myös ilman asennuspohjaa läpijuotettavana versiona.
Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan sekä alhaiseen alle 0,1 W tyhjäkäyntikulutukseen. Erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin.
Sarja koostuu neljästä yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-305 Vac (47-440 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi 120-430 Vdc tulojännitealueen.
Moduulit on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla ja niillä on UL / IEC / EN 62368-1 standardien mukaiset hyväksynnät
Ruuviliittimillä varustettuun tasoon kiinnitettävään asennuspohjaan esiasennettu 10W teholähde on kooltaan vain 96 x 53,9 x 24,5 mm. Asennuspohjaan on lisäksi saatavana erillinen kiinnike DIN-kiskoasennusta varten. Teholähdemoduulin tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 4000 Vac ja sen erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +70 °C (derating).
Teholähdemoduuli on saatavilla myös ilman asennuspohjaa läpijuotettavana versiona.
| Nimike | AHCH10-15S-A2 |
|---|---|
| Antoteho | 10 W |
| Lähtöjännite | 15 VDC |
| Antovirta | 667 mA |
| Tulojännite | 90 - 305 VAC |
| Tulojännite DC | 120 - 430 VDC |
| Hyötysuhde | 86% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 4 kVAC |
| MTBF | >450 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+70 °C |
| Kotelointi | Tasoon kiinnitettävä |
| Tuloliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Lähtöliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Mitat | 96 x 53,9 x 24,5 mm |
| Paino | 67 g |
| Tuotemerkki | Arch |
| Pakkauskoko | 1 / 15 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

