10 W AC/DC teholähdemoduuli piirikortille; 5 VDC 2000 mA AHCH10-5S
• Laaja tulojännitealue: 90…305 VAC ja 120…430 VDC
• Läpijuotettavat malli
• Yksi reguloitu 10 W lähtö
• Käyttölämpötila-alue: -40…+70 °C
• Eristysjännite: 4000 VAC
• Tyhjäkäyntikulutus alle 0,1W
• Ylijännite-, ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• MTBF: >450,000 h @ 25°C (MIL-HDBK-217F)
• Turvastandardit: UL / IEC / EN 62368-1
• EMC standardit: EN 55032 class B, EN 55035
• Mitat: 52.2 x 26.8 x 19 mm
• Paino: 37 g
Nimike
AHCH10-5S
AHCH10-5S on pienikokoinen 5VDC 2A antava piirikortille juotettava AC/DC virtalähde, joka soveltuu vaativiin käyttökohteisiin.
AHCH10-5S on 10 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan sekä alhaiseen alle 0,1 W tyhjäkäyntikulutukseen.
Sarja koostuu neljästä yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-305 Vac (47-440 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi 120-430 Vdc tulojännitealueen.
Moduulit on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla ja niillä on UL / IEC / EN 62368-1 standardien mukaiset hyväksynnät
Pienen täyteen valetun muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat 52,2 x 26,8 x 19 mm ja se on saatavilla joko piirikortille läpijuotettavana mallina tai tehdasasennetulla, tasoon kiinnitettävällä ja ruuviliitännöin varustetulla asennuspohjalla toteutettuna mallina, johon on saatavana erillinen kiinnike DIN-kiskoasennusta varten. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 4000 Vac. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +70 °C (derating).
Asennuspohjalla varustetut esiasennetut versiot:
A2-malli: Tulo: riviliitin Lähtö: riviliitin
AHCH10-5S on 10 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan sekä alhaiseen alle 0,1 W tyhjäkäyntikulutukseen.
Sarja koostuu neljästä yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-305 Vac (47-440 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi 120-430 Vdc tulojännitealueen.
Moduulit on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla ja niillä on UL / IEC / EN 62368-1 standardien mukaiset hyväksynnät
Pienen täyteen valetun muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat 52,2 x 26,8 x 19 mm ja se on saatavilla joko piirikortille läpijuotettavana mallina tai tehdasasennetulla, tasoon kiinnitettävällä ja ruuviliitännöin varustetulla asennuspohjalla toteutettuna mallina, johon on saatavana erillinen kiinnike DIN-kiskoasennusta varten. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 4000 Vac. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +70 °C (derating).
Asennuspohjalla varustetut esiasennetut versiot:
A2-malli: Tulo: riviliitin Lähtö: riviliitin
| Nimike | AHCH10-5S |
|---|---|
| Antoteho | 10 W |
| Lähtöjännite | 5 VDC |
| Antovirta | 2000 mA |
| Tulojännite | 90 - 305 VAC |
| Tulojännite DC | 120 - 430 VDC |
| Hyötysuhde | 80,5% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 4 kVAC |
| MTBF | >450 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+70 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 52,2 x 26,8 x 19,0 mm |
| Paino | 37 g |
| Tuotemerkki | Arch |
| Pakkauskoko | 1 / 15 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

