10 W AC/DC teholähdemoduuli piirikortille; 5 VDC 2,0 A AOC10-5S
Poistunut valikoimasta
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC ja 120…370 VDC
• Läpijuotettava
• Yksi reguloitu 10W lähtö
• Käyttölämpötila-alue: -40…+70 °C
• Tyhjäkäyntikulutus: alle 0,1 W
• Eristysjännite: 3000 VAC
• Eristysluokka: II
• Ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• MTBF: >450,000 h @ 25°C (MIL-HDBK-217F)
• Turvastandardit: UL, cUL, CE
• EMC standardit: EN 55022 class B, EN 55024
• Mitat: 37,0 x 27,5 x 20,0 mm
• Paino: 35 g
Nimike
AOC10-5S
AOC10-5S on pienikokoinen 5VDC 2A antava piirikortille juotettava AC/DC virtalähde, joka soveltuu vaativiin käyttökohteisiin.
AOC10-sarja on 10 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
Sarja koostuu neljästä yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 Vac (47-63 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi 120-370 Vdc tulojännitealueen.
Moduulien tyhjäkäyntikulutus on erityisen pieni, alle 0,1 W. Ne on varustettu automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Pienen täyteen valetun läpijuotettavan muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat 37,0 x 27,5 x 20,0 mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 3000 Vac. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +70 °C (derating).
AOC10-sarja on 10 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
Sarja koostuu neljästä yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 Vac (47-63 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi 120-370 Vdc tulojännitealueen.
Moduulien tyhjäkäyntikulutus on erityisen pieni, alle 0,1 W. Ne on varustettu automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Pienen täyteen valetun läpijuotettavan muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat 37,0 x 27,5 x 20,0 mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 3000 Vac. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +70 °C (derating).
| Nimike | AOC10-5S |
|---|---|
| Antoteho | 10 W |
| Lähtöjännite | 5 VDC |
| Antovirta | 2,0 A |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Tulojännite DC | 120 - 370 VDC |
| Hyötysuhde | 80% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 3 kVAC |
| MTBF | >450 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+70 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 37,0 x 27,5 x 20,0 mm |
| Paino | 35 g |
| Tuotemerkki | Arch |
| Pakkauskoko | 1 / 15 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

