10 W koteloitu DC/DC-muunnin, 10-30/5 VDC 2 A MG-20045
• Tulojännite: 12 / 24 VDC
• Lähtöjännite : 5,0 VDC
• Tuloliitäntä: ruuviliitäntä
• Lähtöliitäntä: ruuviliitäntä
• Kotelointi: tasoon asennettava metallikotelo
• Kotelointiluokka: IP20
• Käyttölämpötila-alue: -10…+50 °C
• Sertifioinnit: EN 60950
• Mitat: 75 x 70 x 30 mm
• Paino: 130 g
Nimike
MG-20045
MG-20045 on 12-24/5V 2A antava tasoon kiinnitettävä DC/DC muunnin, joka tarjoaa vakaan lähtöjännitteen.
MG-20045 on reguloitu hakkuritekniikkaan perustuva DC/DC-muunnin, joka tarjoaa 10 W jatkuvan tehon. Muuntimen tulojännitealue on laaja; 10-30 VDC ja lähtöjännite on kiinteä 5 VDC. Muunnin soveltuu erinomaisesti mitä moninaisenpien laitteiden tehonsyöttöön.
Laajan käyttölämpötila-alueen omaava muunnin on oikosulkusuojattu ja siinä on tulopuolella suojaus virheellistä napasuutta varten.
MG-20045 DC/DC-muunnin on tehty jäähdyttävään, sellaisenaan tasoon kiinnitettävään IP20 suojausluokan metallikoteloon, joka on mitoiltaan 75x70x30mm. Tulo- ja lähtöliitännät on toteutettu ruuviliittimin.
MG-20045 on reguloitu hakkuritekniikkaan perustuva DC/DC-muunnin, joka tarjoaa 10 W jatkuvan tehon. Muuntimen tulojännitealue on laaja; 10-30 VDC ja lähtöjännite on kiinteä 5 VDC. Muunnin soveltuu erinomaisesti mitä moninaisenpien laitteiden tehonsyöttöön.
Laajan käyttölämpötila-alueen omaava muunnin on oikosulkusuojattu ja siinä on tulopuolella suojaus virheellistä napasuutta varten.
MG-20045 DC/DC-muunnin on tehty jäähdyttävään, sellaisenaan tasoon kiinnitettävään IP20 suojausluokan metallikoteloon, joka on mitoiltaan 75x70x30mm. Tulo- ja lähtöliitännät on toteutettu ruuviliittimin.
| Nimike | MG-20045 |
|---|---|
| Antoteho | 10 W |
| Lähtöjännite | 5 VDC |
| Antovirta | 2,0 A |
| Tulojännite DC | 10 - 30 VDC |
| Hyötysuhde | ≥85% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | Isoloimaton |
| Käyttölämpötila-alue | -10…+40 °C |
| Kotelointi | Tasoon kiinnitettävä |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Tuloliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Lähtöliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Väri | Musta |
| Mitat | 75 x 70 x 30 mm |
| Paino | 130 g |
| Tuotemerkki | Multiguard |
| Pakkauskoko | 1 |
| Saatavuustieto | 1 - 3 pv |
Kirjoita arvostelu

