1100 VA Line-Interaktiivinen siniaalto UPS-laite FGCEXAPL1102IEC
• Puhdas sinimuotoinen lähtöjännite
• Line-Interaktiivinen tekniikka
• Jännitteen stabilointi (AVR)
• Teholuokka: 1100 VA
• Mukautuva LCD-näyttö
• 2 USB-lautausliitäntää
• USB-liitäntä hallintaa varten
• RJ11/45 suojaus telelinjalle
• TecnoManager UPS-hallintaohjelmisto ladattavissa
• 4 akkuvarmennettua IEC 320 laiteliitinlähtöä
• 4 ylijännitesuojattu IEC 320 laiteliitinlähtö
• Hiljainen ohjatun tuulettimen ansiosta
• Väri: Musta
Nimike
FGCEXAPL1102IEC
FGCEXAPL1102IEC on puhdasta siniaaltoa tuottava ja Line-Interaktiiviseen tekniikkaan perustuva tornimallinen 1100VA:n UPS-laite, joka on varustettu neljällä akkuvarmennetulla ja neljällä suodatetulla kojeliitin lähdöllä (IEC C13).
Edullisista UPS-laitteista tunnettu Tecnoware on tuonut markkinoille edullisen Line-Interaktiiviseen tekniikkaan perustuvan UPS-laitemalliston, joka tuottaa puhdasta sinimuotoista sähköä, ja soveltuu näin erinomaisesti laitteille, joissa on aktiivisella tehokerroinkorjauksella toteutettu teholähde.
UPS-laitteen suunnittelussa on kiinnitetty erityishuomiota laitteen virrankulutuksen pienentämiseen. Line-Interaktiiviseen tekniikkaan perustuvat UPS-laitteet suojaavat siihen kytketyt laitteet ja arvokkaat tiedostot yleisimmiltä sähköverkon häiriöiltä kuten sähkökatkoksilta sekä lyhyt- että pitkäaikaisilta ali- ja ylijännitteiltä.
On tärkeä huomioida, että aktiivisella tehokerroinkorjauksella varustettuja teholähteitä tulee aina syöttää puhtaalla sinimuotoisella sähköllä, jotta tehokerroinkorjaus toimisi suunnitellusti. Näin EXAPL -sarjan UPS-laitteet soveluvat hyvin myös PC-koneiden, työasemien, pelikoneiden ja pelikonsolien, pienten palvelimien ja viihdelaitteiden tehonsyötön varmistamiseen ja suojaukseen koti- ja toimistoympäristössä sekä kassa-, automaatio- ja hälytys- sekä videovalvontajärjestelmien suojaukseen eri käyttökohteissa.
Virranhallintaominaisuuksien lisäksi laitteen suunnittelussa on kiinnitetty huomiota sen muotoiluun, meluttomuuteen ja helppokäyttöisyyteen uuden mukautuvan LCD-näytön ansiosta.
UPSit on varustettu myös RJ11/45 telelinjan suojauksella sekä USB-liitännällä UPSin ja TecnoManager hallintaohjelmistolla varustetun tietokoneen väliseen tiedonsiirtoon. Laitteen etupaneelissä on lisäksi kaksi 2,1A virran antavaa USB-latausliitäntää.
Toimitus sisältää kaksi kojeliitosjohtoa liitettäville laitteille.
Edullisista UPS-laitteista tunnettu Tecnoware on tuonut markkinoille edullisen Line-Interaktiiviseen tekniikkaan perustuvan UPS-laitemalliston, joka tuottaa puhdasta sinimuotoista sähköä, ja soveltuu näin erinomaisesti laitteille, joissa on aktiivisella tehokerroinkorjauksella toteutettu teholähde.
UPS-laitteen suunnittelussa on kiinnitetty erityishuomiota laitteen virrankulutuksen pienentämiseen. Line-Interaktiiviseen tekniikkaan perustuvat UPS-laitteet suojaavat siihen kytketyt laitteet ja arvokkaat tiedostot yleisimmiltä sähköverkon häiriöiltä kuten sähkökatkoksilta sekä lyhyt- että pitkäaikaisilta ali- ja ylijännitteiltä.
On tärkeä huomioida, että aktiivisella tehokerroinkorjauksella varustettuja teholähteitä tulee aina syöttää puhtaalla sinimuotoisella sähköllä, jotta tehokerroinkorjaus toimisi suunnitellusti. Näin EXAPL -sarjan UPS-laitteet soveluvat hyvin myös PC-koneiden, työasemien, pelikoneiden ja pelikonsolien, pienten palvelimien ja viihdelaitteiden tehonsyötön varmistamiseen ja suojaukseen koti- ja toimistoympäristössä sekä kassa-, automaatio- ja hälytys- sekä videovalvontajärjestelmien suojaukseen eri käyttökohteissa.
Virranhallintaominaisuuksien lisäksi laitteen suunnittelussa on kiinnitetty huomiota sen muotoiluun, meluttomuuteen ja helppokäyttöisyyteen uuden mukautuvan LCD-näytön ansiosta.
UPSit on varustettu myös RJ11/45 telelinjan suojauksella sekä USB-liitännällä UPSin ja TecnoManager hallintaohjelmistolla varustetun tietokoneen väliseen tiedonsiirtoon. Laitteen etupaneelissä on lisäksi kaksi 2,1A virran antavaa USB-latausliitäntää.
Toimitus sisältää kaksi kojeliitosjohtoa liitettäville laitteille.
| Nimike | FGCEXAPL1102IEC |
|---|---|
| Antoteho | 1100 VA |
| Lähtöjännite | 230 VAC ± 5% |
| Tulojännite | 230 VAC +20% -25% |
| Tekniikka | Puhdas siniaalto |
| Äänenpaine | < 40 dBA at 1 m |
| Varakäyntiaika | 10 min tyyp. |
| Akusto | 1 x 12V 7,2Ah |
| Käyttölämpötila-alue | 0…+40 °C |
| Kotelointi | Tornimalli |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Tuloliitäntä | 3-nap IEC320-C14 |
| Lähtöliitäntä | 3-nap IEC320-C13 |
| Väri | Musta |
| Mitat | 99 x 280 x 288 mm |
| Paino | 7,4 kg |
| Tuotemerkki | Tecnoware |
| Pakkauskoko | 1 |
| Saatavuustieto | 1 - 3 pv |
Kirjoita arvostelu

