119 W AC/DC avomallinen hakkuriteholähde; 24 VDC 4,9 A ARF130O-24S
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC
• Kotelointi: avorakenne
• Yksi reguloitu 119 W lähtö, 130 W lisäjäähdytyksellä
• Aktiivinen tehokerroinkorjaus (PFC)
• Lähtöjännite säädettävissä ±10%
• Hyötysuhde: 90 %
• Kulutus kuormittamattomana alle 0,3 W
• Käyttölämpötila-alue: -30…+70 °C
• Eristysjännite: 4000 VAC
• MTBF: >250,000 h @ 25°C (MIL-HDBK-217F)
• Turvastandardit: UL / IEC / EN 62368-1
• Konfiguroitavissa sekä Class I että Class 2 mukaisesti
• Mitat: 91,2 x 54,6 x 34,6 mm
Nimike
ARF130O-24S
ARF130O-24S on 24V 4,9A antava avomallinen 119 watin AC/DC-tasajännitelähde, joka lisäjäähdytyksen avulla antaa jopa 130 W tehon. Erittäin pienen kokonsa ansiosta se soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Virtalähde on suunniteltu erityisesti energiatehokkuus huomioiden ja siksi se tarjoaa korkeaan 90 % hyötysuhteeseen sekä alhaisen alle 0,3 W tyhjäkäyntikulutuksen.
Sarja koostuu kolmesta aktiivisella tehokerroinkorjauksella varustetusta yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 VAC (47-63 Hz). ARF130O sarjan korttipowerien lähtöjännite on säädettäviss ±10%. Vakioversion liitännät on toteutettu liitinterminaaleilla.
Virtalähde on rakennettu pienelle 91,2 x 54,6 mm kortille ja sen korkeus on 34,6 mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 4000 VAC tai 5656 VDC ja poweri on konfiguroitavissa sekä Class I (suojamaadoitettuna) että Class II (ilman suojamaadoitusta) mukaisesti. Korttipowerin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -30 … +70 °C (derating).
Teholähde täyttää UL / IEC / EN 62368 turvavaatimukset.
Sarja koostuu kolmesta aktiivisella tehokerroinkorjauksella varustetusta yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 VAC (47-63 Hz). ARF130O sarjan korttipowerien lähtöjännite on säädettäviss ±10%. Vakioversion liitännät on toteutettu liitinterminaaleilla.
Virtalähde on rakennettu pienelle 91,2 x 54,6 mm kortille ja sen korkeus on 34,6 mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 4000 VAC tai 5656 VDC ja poweri on konfiguroitavissa sekä Class I (suojamaadoitettuna) että Class II (ilman suojamaadoitusta) mukaisesti. Korttipowerin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -30 … +70 °C (derating).
Teholähde täyttää UL / IEC / EN 62368 turvavaatimukset.
| Nimike | ARF130O-24S |
|---|---|
| Antoteho | 119 W |
| Lähtöjännite | 24 VDC |
| Antovirta | 4,958 A |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Hyötysuhde | 90% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 4 kVAC |
| MTBF | >250 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -30…+70 °C |
| Kotelointi | Avomallinen |
| Tuloliitäntä | Liitinterminaali |
| Lähtöliitäntä | Liitinterminaali |
| Mitat | 91,2 x 54,6 x 34,6 mm |
| Paino | 200 g |
| Tuotemerkki | Arch |
| Pakkauskoko | 1 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

