119 W koteloitu AC/DC hakkuriteholähde; 12 VDC 9,9 A ARF130E-12S
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC
• Yksi reguloitu 119 W lähtö, 130 W lisäjäähdytyksellä
• Aktiivinen tehokerroinkorjaus (PFC)
• Lähtöjännite säädettävissä ±10%
• Hyötysuhde: 90 %
• Kulutus kuormittamattomana alle 0,3 W
• Käyttölämpötila-alue: -30…+80 °C
• Eristysjännite: 4000 VAC
• MTBF: >250,000 h @ 25°C (MIL-HDBK-217F)
• Turvastandardit: UL / IEC / EN 62368-1
• Konfiguroitavissa sekä Class I että Class 2 mukaisesti
• Mitat: 80 x 59,7 x 43,2 mm
Nimike
ARF130E-12S
ARF130E-12S on 12V 9,9A antava koteloitu 119 watin AC/DC-tasajännitelähde, joka lisäjäähdytyksen avulla antaa jopa 130 W tehon. Erittäin pienen kokonsa ansiosta se soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Virtalähde on suunniteltu erityisesti energiatehokkuus huomioiden ja siksi se tarjoaa korkeaan 90 % hyötysuhteeseen sekä alhaisen alle 0,3 W tyhjäkäyntikulutuksen.
Sarja koostuu kolmesta aktiivisella tehokerroinkorjauksella varustetusta yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 VAC (47-63 Hz). ARF130E sarjan powerien lähtöjännite on säädettäviss ±10%. Vakioversion liitännät on toteutettu liitinterminaaleilla.
Virtalähde on rakennettu pieneen 80 x 59,7 mm U-koteloon, jonka korkeus on 43,2 mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 4000 VAC tai 5656 VDC ja poweri on konfiguroitavissa sekä Class I (suojamaadoitettuna) että Class II (ilman suojamaadoitusta) mukaisesti. Korttipowerin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -30 … +80 °C (derating).
Teholähde täyttää UL / IEC / EN 62368 turvavaatimukset.
Sarja koostuu kolmesta aktiivisella tehokerroinkorjauksella varustetusta yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 VAC (47-63 Hz). ARF130E sarjan powerien lähtöjännite on säädettäviss ±10%. Vakioversion liitännät on toteutettu liitinterminaaleilla.
Virtalähde on rakennettu pieneen 80 x 59,7 mm U-koteloon, jonka korkeus on 43,2 mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 4000 VAC tai 5656 VDC ja poweri on konfiguroitavissa sekä Class I (suojamaadoitettuna) että Class II (ilman suojamaadoitusta) mukaisesti. Korttipowerin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -30 … +80 °C (derating).
Teholähde täyttää UL / IEC / EN 62368 turvavaatimukset.
| Nimike | ARF130E-12S |
|---|---|
| Antoteho | 119 W |
| Lähtöjännite | 12 VDC |
| Antovirta | 9,917 A |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Hyötysuhde | 90% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 4 kVAC |
| MTBF | >250 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -30…+80 °C |
| Kotelointi | Koteloitu |
| Tuloliitäntä | Liitinterminaali |
| Lähtöliitäntä | Liitinterminaali |
| Mitat | 80,0 x 59,7 x 43,2 mm |
| Paino | 292 g |
| Tuotemerkki | Arch |
| Pakkauskoko | 1 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

