1200 VA Line-Interaktiivinen UPS-laite laitteille, joissa aktiivinen tehokerroinkorjaus FGCERAPLAT1202SCH
• Line-Interaktiivinen tekniikka
• Teholuokka: 1200 VA
• Suunniteltu laitteille, joissa aktiivinen tehokerroin
• Varakäyntiaika: 10 min tyypillisellä kuormalla
• Helppolukuinen LED-näyttö
• Käyttäjäystävällinen muotoilu
• 2 akkuvarmennettuja Schuko-lähtöä
• USB-liitäntä laitteen hallinnointia varten
• TecnoManager UPS-hallintaohjelmisto ladattavissa
• Kiinteä verkkojohto
• Väri: musta
Nimike
FGCERAPLAT1202SCH
FGCERAPLAT1202SCH on Line-Interaktiiviseen tekniikkaan perustuva pöytämallinen 1200VA:n UPS-laite, joka soveltuu aktiivisella tehokerroinkorjauksella varustettujen laitteiden varavoimaksi.
Edullisista UPS-laitteista tunnettu Tecnoware on tuonut markkinoille edullisen ja helppokäyttöisen UPS-laitemalliston, jonka suunnittelussa on kiinnitetty erityishuomiota laitteen virrankulutuksen pienentämiseen. UPS suojaa siihen kytketyt laitteet ja arvokkaat tiedostot sähkökatkoksilta sekä lyhytaikaisilta ali- ja ylijännitteiltä.
Line-Interaktiiviseen tekniikkaan perustuvat UPS-laitteet suojaavat yleisimmiltä sähköverkon häiriöiltä kuten sähkökatkoksilta sekä lyhyt- että pitkäaikaisilta ali- ja ylijännitteiltä. Ne soveltuvat erinomaisesti modeemien, reitittimien, kytkimien, PC-koneiden, työasemien ja pienten palvelimien suojaukseen koti- ja toimistoympäristössä sekä kassa-, automaatio- ja hälytys- sekä videovalvontajärjestelmien suojaukseen eri käyttökohteissa.
Laite on nimenomaisesti suunniteltu aktiivisella tehokerroinkorjauksella varustettujen pelikonsolien, työasemien, palvelimien, lamppujen ja moottorien syötön varmistamiseen.
Virranhallintaominaisuuksien lisäksi laitteen suunnittelussa on kiinnitetty huomiota sen muotoiluun, äänettömyyteen ja helppokäyttöisyyteen uuden LED-näytön ansiosta.
UPSit on varustettu kahdella akkuvarmennetulla Schuko-lähdöllä. Lisäksi niissä on USB-liitäntä UPSin ja hallintaohjelmistolla varustetun tietokoneen väliseen tiedonsiirtoon. TecnoManager hallintaohjelmisto on ladattavissa veloituksetta. Tuloliitäntänä laitteessa on kiinteä verkkojohto.
Mallisarja käsittää seuraavat teholuokat:
1200 VA (n. 840 W), akusto 1 x 9,0Ah
1600 VA (n. 1120 W), akusto 1 x 11 Ah
Edullisista UPS-laitteista tunnettu Tecnoware on tuonut markkinoille edullisen ja helppokäyttöisen UPS-laitemalliston, jonka suunnittelussa on kiinnitetty erityishuomiota laitteen virrankulutuksen pienentämiseen. UPS suojaa siihen kytketyt laitteet ja arvokkaat tiedostot sähkökatkoksilta sekä lyhytaikaisilta ali- ja ylijännitteiltä.
Line-Interaktiiviseen tekniikkaan perustuvat UPS-laitteet suojaavat yleisimmiltä sähköverkon häiriöiltä kuten sähkökatkoksilta sekä lyhyt- että pitkäaikaisilta ali- ja ylijännitteiltä. Ne soveltuvat erinomaisesti modeemien, reitittimien, kytkimien, PC-koneiden, työasemien ja pienten palvelimien suojaukseen koti- ja toimistoympäristössä sekä kassa-, automaatio- ja hälytys- sekä videovalvontajärjestelmien suojaukseen eri käyttökohteissa.
Laite on nimenomaisesti suunniteltu aktiivisella tehokerroinkorjauksella varustettujen pelikonsolien, työasemien, palvelimien, lamppujen ja moottorien syötön varmistamiseen.
Virranhallintaominaisuuksien lisäksi laitteen suunnittelussa on kiinnitetty huomiota sen muotoiluun, äänettömyyteen ja helppokäyttöisyyteen uuden LED-näytön ansiosta.
UPSit on varustettu kahdella akkuvarmennetulla Schuko-lähdöllä. Lisäksi niissä on USB-liitäntä UPSin ja hallintaohjelmistolla varustetun tietokoneen väliseen tiedonsiirtoon. TecnoManager hallintaohjelmisto on ladattavissa veloituksetta. Tuloliitäntänä laitteessa on kiinteä verkkojohto.
Mallisarja käsittää seuraavat teholuokat:
1200 VA (n. 840 W), akusto 1 x 9,0Ah
1600 VA (n. 1120 W), akusto 1 x 11 Ah
| Nimike | FGCERAPLAT1202SCH |
|---|---|
| Antoteho | 1200 VA |
| Lähtöjännite | 230 VAC ± 5% |
| Tulojännite | 230 VAC +20% -25% |
| Tekniikka | Muokattu siniaalto |
| Äänenpaine | < 40 dBA at 1 m |
| Varakäyntiaika | 10 min tyyp. |
| Akusto | 1 x 12V 9,0Ah |
| Käyttölämpötila-alue | 0…+40 °C |
| Kotelointi | Pöytämalli |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Tuloliitäntä | Kiinteä verkkojohto |
| Lähtöliitäntä | 3-nap EU schuko rasia |
| Väri | Musta |
| Mitat | 207 x 82 x 228 mm |
| Paino | 2,7 kg |
| Tuotemerkki | Tecnoware |
| Pakkauskoko | 1 / 4 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

