120 W AC/DC avomallinen hakkuriteholähde; 12,0 VDC 10,0 A SNP-G127
• Laaja tulojännitealue: 90…265 VAC
• Kotelointi: avorakenne
• Yksi reguloitu 120 W lähtö
• Korkea 200W hetkellinen ylikuormituskyky
• Hyötysuhde jopa 91%
• Korkea tehotiheys
• Käyttölämpötila-alue: -20…+70 °C
• Ylijännite-, ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• ITE hyväksytty
• Turvastandardit: 60950-1 (2.edition TUV, UL, CSA), CB, CE
• EMC standardit: EN 61000
• Mitat: 50,8 x 101,6 x 32,5 mm (2” x 4” x 1,28”)
• Paino: 160 g
Nimike
SNP-G127
SNP-G12-sarja on edullinen avomallinen 120 watin AC/DC-tasajännitelähde, joka suuren tehotiheytensä ja erittäin pienen kokonsa ansiosta se soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
Teholähde tarjoaa erityisen korkean 200 W hetkellisen ylikuormituskyvyn. Sarja koostuu seitsemästä yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-265 VAC (47-63 Hz). Virtalähde on rakennettu pienelle 2 x 4 tuuman kortille, jonka korkeus on 1,28”. Verkkolaitteen erityisen laaja käyttölämpötila-alue on -20 … +70 °C (derating).
ITE hyväksynnät omaavat teholähteet on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Teholähde tarjoaa erityisen korkean 200 W hetkellisen ylikuormituskyvyn. Sarja koostuu seitsemästä yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-265 VAC (47-63 Hz). Virtalähde on rakennettu pienelle 2 x 4 tuuman kortille, jonka korkeus on 1,28”. Verkkolaitteen erityisen laaja käyttölämpötila-alue on -20 … +70 °C (derating).
ITE hyväksynnät omaavat teholähteet on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
| Nimike | SNP-G127 |
|---|---|
| Antoteho | 120 W |
| Lähtöjännite | 12,0 VDC |
| Antovirta | 10,0 A |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Hyötysuhde | 90% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| MTBF | >180 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -20…+70 °C |
| Kotelointi | Avomallinen |
| Tuloliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Lähtöliitäntä | Liitinterminaali |
| Mitat | 106,6 x 50,8 x 32,0 mm |
| Paino | 160 g |
| Tuotemerkki | Skynet |
| Pakkauskoko | 1 / 80 |
| Saatavuustieto | 4 - 6 vkoa |
Kirjoita arvostelu

