12W AC/DC vakiojännite LED-ohjain; 12 VDC 0-1000 mA RACV12-12-LP
• Matala rakenne, vain 13 mm
• 12V vakiojännitelähtö
• Ruuviliitännät ja kaapelikiinnikkeet
• Kattavat suojaukset (OLP, SCP, OCP, OTP)
• Alhainen tyhjäkäyntikulutus, ErP
• Edullinen
Nimike
RACV12-12-LP
RACV12-LP sarjan vakiojännite LED-powerit on suunniteltu hintakriittisiin sovelluksiin.
SELV määritysten mukaiset pienoisjännitelähdöt soveltuvat sekä käytettäväksi sellaisenaan tai valaisimen sisäänrakennettuna.
Vakiovirtalähteen erityisen matala rakenne sallii niiden huomaamattoman sijoituksen huonekalun sisään tai hyllylevyn alle ja integroinnin tilarajoitteisiin sovelluksiin kuten jalkalistoihin asennettava valaistus, valolista tai rakenteisiin upotettavat valaistusjärjestelmät.
RACV12-LP sarjan teholähde on oikosulku- ja ylikuormitussuojattu.
Sertifioinnit:
IEC/EN61347-1
IEC/EN61347-2-13
ENEC
CB raportti
EN55015 mukainen
Huomioi, että kaikki LEDipowerit eivät välttämättä sovellu käytettäväksi kuormittamattomina, jolloin valaistuksen ohjaus tulee toteuttaa siten, että syöttävä teholähde kytkeytyy tulopuoleltaan.
SELV määritysten mukaiset pienoisjännitelähdöt soveltuvat sekä käytettäväksi sellaisenaan tai valaisimen sisäänrakennettuna.
Vakiovirtalähteen erityisen matala rakenne sallii niiden huomaamattoman sijoituksen huonekalun sisään tai hyllylevyn alle ja integroinnin tilarajoitteisiin sovelluksiin kuten jalkalistoihin asennettava valaistus, valolista tai rakenteisiin upotettavat valaistusjärjestelmät.
RACV12-LP sarjan teholähde on oikosulku- ja ylikuormitussuojattu.
Sertifioinnit:
IEC/EN61347-1
IEC/EN61347-2-13
ENEC
CB raportti
EN55015 mukainen
Huomioi, että kaikki LEDipowerit eivät välttämättä sovellu käytettäväksi kuormittamattomina, jolloin valaistuksen ohjaus tulee toteuttaa siten, että syöttävä teholähde kytkeytyy tulopuoleltaan.
| Nimike | RACV12-12-LP |
|---|---|
| Antoteho | 12 W |
| Lähtöjännite | 12 VDC |
| Antovirta CV tilassa | 0 - 1000 mA |
| Tulojännite | 198 - 264 VAC |
| Taajuus | 47 - 63 Hz |
| Tehokerroin | PF<0,55 |
| Syöksyvirta | <8 A |
| Hyötysuhde | 78% |
| Tekniikka | CV Vakiojännite |
| Elinikäodotus | 30 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -20…+50 °C |
| Kotelointi | Tasoon kiinnitettävä |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Tuloliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Lähtöliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Mitat | 128 x 50 x 13 mm |
| Paino | 70 g |
| Tuotemerkki | Recom |
| Pakkauskoko | 10 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

