144 W DC/DC-muunnin DIN-kiskoon; 24 VDC 6,0 A SUP6-1224
• Hakkuritekniikka, reguloitu lähtö 24V;6A
• Isoloimaton
• Liitännät: Ruuviliitäntä
• Koteloitu, DIN-kiskokiinnike
• Kotelointiluokka IP20
• Käyttölämpötila-alue: 0…+50 °C
• Ylikuormitus- ja oikosulkusuojattu
• Mitat: 115 x 104 x 72 mm, 600 g
Nimike
SUP6-1224
SUP 144W sarjan DIN-kiskoon asennettavat DC/DC muuntimet tarjoavat 144 W jatkuvan tehon ja ne soveltuvat erinomaisesti mitä moninaisenpien laitteiden tehonsyöttöön.
12V tulojännitteen nostavan, 6A antavan muuntimen tulojännitealue on 10-15 VDC.
Muuntimien lähtöjännite on säädettävissä ±10%. Muuntimilla ei ole minikuormavaatimusta.
Teollisuus- ja ajoneuvosovelluksiin suunnitellut mallit on tehty kestävään, helposti asennettavaan ja sellaisenaan DIN-kiskoon kiinnitettävään koteloon. Muuntimen tulo- ja lähtöliitännät on toteutettu ruuviliittimin ja ne täyttävät alan viimeisimmät standardit.
12V tulojännitteen nostavan, 6A antavan muuntimen tulojännitealue on 10-15 VDC.
Muuntimien lähtöjännite on säädettävissä ±10%. Muuntimilla ei ole minikuormavaatimusta.
Teollisuus- ja ajoneuvosovelluksiin suunnitellut mallit on tehty kestävään, helposti asennettavaan ja sellaisenaan DIN-kiskoon kiinnitettävään koteloon. Muuntimen tulo- ja lähtöliitännät on toteutettu ruuviliittimin ja ne täyttävät alan viimeisimmät standardit.
| Nimike | SUP6-1224 |
|---|---|
| Antoteho | 144 W |
| Lähtöjännite | 24 VDC |
| Antovirta | 6,0 A |
| Tulojännitealue DC | DC ±10% |
| Tulojännite DC | 10 - 15 VDC |
| Hyötysuhde | 90% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | Isoloimaton |
| Käyttölämpötila-alue | 0...+50 °C |
| Kotelointi | DIN-kiskoon |
| Tuloliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Lähtöliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Mitat | 115 x 104 x 72 mm |
| Paino | 600 g |
| Tuotemerkki | Adel |
| Pakkauskoko | 1 |
| Saatavuustieto | 4 - 6 vkoa |
Kirjoita arvostelu

