150 W AC/DC U-koteloitu hakkuriteholähde; 5 / 12 / -12 / 24 VDC 8 / 2 / 0,5 / 3 A SNP-Z15F
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC
• Kotelointi: U-koteloitu
• Neljä reguloitua lähtöä
• Korkea 220W hetkellinen ylikuormituskyky
• Aktiivinen tehokerroinkorjaus (PFC)
• Korkea jopa 88% hyötysuhde
• Käyttölämpötila-alue: 0…+70 °C
• Ylijännite-, ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• ITE ja Medical hyväksytty
• Turvastandardit: 60950-1, 60601-1 (2.edition TUV, UL, CSA), CB, CE
• EMC standardit: EN 61000
• Mitat: 96,5 x 172,7 x 38,1 mm (3,8” x 6,8” x 1,5”)
• Paino: 555 g
Nimike
SNP-Z15F
SNP-Z15 sarja on edullinen sekä Medical- että ITE-käyttöön hyväksytty U-koteloon rakennettu 150 watin AC/DC-tasajännitelähde, joka suuren tehotiheytensä ja erittäin pienen kokonsa ansiosta se soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
Teholähde tarjoaa erityisen korkean, jopa 220W hetkellisen ylikuormituskyvyn. Sarja koostuu viidestä yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 VAC (47-63 Hz). Yksilähtöisten mallien rinnalla on saatavilla myös kaksilähtöiset mallit 5/12V, 5/15V ja 5/24V, kolmelähtöinen malli 5±12V sekä nelilähtöiset mallit 3,3/5/±12V ja 5/±12/24V. Lähdöillä ei ole minimikuormavaatimusta. Virtalähde on rakennettu pieneen 3,8 x 6,8 tuuman U-koteloon, jonka korkeus on vain 1,5”. Verkkolaitteen laaja käyttölämpötila-alue on 0 … +70 °C (derating).
Teholähteet on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Teholähde tarjoaa erityisen korkean, jopa 220W hetkellisen ylikuormituskyvyn. Sarja koostuu viidestä yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 VAC (47-63 Hz). Yksilähtöisten mallien rinnalla on saatavilla myös kaksilähtöiset mallit 5/12V, 5/15V ja 5/24V, kolmelähtöinen malli 5±12V sekä nelilähtöiset mallit 3,3/5/±12V ja 5/±12/24V. Lähdöillä ei ole minimikuormavaatimusta. Virtalähde on rakennettu pieneen 3,8 x 6,8 tuuman U-koteloon, jonka korkeus on vain 1,5”. Verkkolaitteen laaja käyttölämpötila-alue on 0 … +70 °C (derating).
Teholähteet on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
| Nimike | SNP-Z15F |
|---|---|
| Antoteho | 142 W |
| Lähtöjännite | 5 / 12 / -12 / 24 VDC |
| Antovirta | 8 / 2 / 0,5 / 3 A |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Hyötysuhde | 84% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Käyttölämpötila-alue | 0…+70 °C |
| Kotelointi | U-koteloitu |
| Tuloliitäntä | Liitinterminaali |
| Lähtöliitäntä | Liitinterminaali |
| Mitat | 96,5 x 172,7 x 38,1 mm |
| Paino | 555 g |
| Tuotemerkki | Skynet |
| Pakkauskoko | 1 / 20 |
| Saatavuustieto | 4 - 6 vkoa |
Kirjoita arvostelu

