15 W AC/DC teholähdemoduuli piirikortille; 24 VDC 625 mA AVC-24S
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC ja 120…370 VDC
• Läpijuotettava
• Yksi reguloitu 15 W lähtö
• Käyttölämpötila-alue: -40…+70 °C
• Tyhjäkäyntikulutus: alle 0,1 W
• Eristysjännite: 4000 VAC
• Eristysluokka: II
• Ylijännite-, ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• MTBF: >350,000 h @ 25°C (MIL-HDBK-217F)
• Turvastandardit: UL, cUL, CE
• EMC standardit: EN 55022 class B, EN 55024
• Mitat: 41.2 x 27.2 x19.1 mm
• Paino: 55 g
Nimike
AVC-24S
AVC-24S on pienikokoinen 24VDC 625mA antava piirikortille juotettava AC/DC virtalähde, joka soveltuu vaativiin käyttökohteisiin.
AVC-24S on 15 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
AVC-sarja koostuu neljästä yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 Vac (47-440 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi jopa 120-370 Vdc tulojännitealueen.
Moduulien tyhjäkäyntikulutus on erityisen pieni, alle 0,1 W. Ne on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Pienen täyteen valetun läpijuotettavan muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat 41.2 x 27.2 x 19.1 mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 4000 Vac. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +70 °C (derating).
AVC-24S on 15 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
AVC-sarja koostuu neljästä yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 Vac (47-440 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi jopa 120-370 Vdc tulojännitealueen.
Moduulien tyhjäkäyntikulutus on erityisen pieni, alle 0,1 W. Ne on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Pienen täyteen valetun läpijuotettavan muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat 41.2 x 27.2 x 19.1 mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 4000 Vac. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +70 °C (derating).
| Nimike | AVC-24S |
|---|---|
| Antoteho | 15 W |
| Lähtöjännite | 24 VDC |
| Antovirta | 625 mA |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Tulojännite DC | 120 - 370 VDC |
| Hyötysuhde | 85% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 4 kVAC |
| MTBF | >350 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+70 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 41,2 x 27,2 x 19,1 mm |
| Paino | 55 g |
| Tuotemerkki | Arch |
| Pakkauskoko | 1 / 15 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

