1600 VA Line-Interaktiivinen UPS-laite FGCERAPL1602SCH
• Line-Interaktiivinen tekniikka
• Teholuokka: 1600 VA
• Varakäyntiaika: 10 min tyypillisellä kuormalla
• Helppolukuinen LED-näyttö
• Käyttäjäystävällinen muotoilu
• 2 akkuvarmennettuja Schuko-lähtöä
• USB-liitäntä laitteen hallinnointia varten
• TecnoManager UPS-hallintaohjelmisto ladattavissa
• Kiinteä verkkojohto
• Väri: musta
Nimike
FGCERAPL1602SCH
FGCERAPL1602SCH on Line-Interaktiiviseen tekniikkaan perustuva tornimallinen 1600VA:n UPS-laite, joka on varustettu kahdella akkuvarmennetulla Schuko-lähdöllä.
Edullisista UPS-laitteista tunnettu Tecnoware on tuonut markkinoille edullisen ja helppokäyttöisen UPS-laitemalliston, jonka suunnittelussa on kiinnitetty erityishuomiota laitteen virrankulutuksen pienentämiseen. UPS suojaa siihen kytketyt laitteet ja arvokkaat tiedostot sähkökatkoksilta sekä lyhytaikaisilta ali- ja ylijännitteiltä.
Line-Interaktiiviseen tekniikkaan perustuvat UPS-laitteet suojaavat yleisimmiltä sähköverkon häiriöiltä kuten sähkökatkoksilta sekä lyhyt- että pitkäaikaisilta ali- ja ylijännitteiltä. Ne soveltuvat erinomaisesti modeemien, reitittimien, kytkimien, PC-koneiden, työasemien ja pienten palvelimien suojaukseen koti- ja toimistoympäristössä sekä kassa-, automaatio- ja hälytys- sekä videovalvontajärjestelmien suojaukseen eri käyttökohteissa.
Aktiivisella tehokerroinkorjauksella varustettujen työasemien, palvelimien, lamppujen ja moottorien syötön varmistamiseen suosittelemme puhdasta siniaaltoa tuottavia malleja.
Virranhallintaominaisuuksien lisäksi laitteen suunnittelussa on kiinnitetty huomiota sen muotoiluun, äänettömyyteen ja helppokäyttöisyyteen uuden LED-näytön ansiosta.
UPSit on varustettu kahdella akkuvarmennetulla Schuko-lähdöllä. Lisäksi niissä on USB-liitäntä UPSin ja hallintaohjelmistolla varustetun tietokoneen väliseen tiedonsiirtoon. TecnoManager hallintaohjelmisto on ladattavissa veloituksetta. Tuloliitäntänä laitteessa on kiinteä verkkojohto.
Mallisarja käsittää seuraavat teholuokat:
800 VA (n. 560 W), akusto 1 x 7,0 Ah
950 VA (n. 665 W), akusto 1 x 7,0Ah
1200 VA (n. 840 W), akusto 1 x 9,0Ah
1600 VA (n. 1120 W), akusto 1 x 11 Ah
2000 VA (n. 1400 W), akusto 2 x 9,0 Ah
2600 VA (n. 1820 W), akusto 2 x 11 Ah
Edullisista UPS-laitteista tunnettu Tecnoware on tuonut markkinoille edullisen ja helppokäyttöisen UPS-laitemalliston, jonka suunnittelussa on kiinnitetty erityishuomiota laitteen virrankulutuksen pienentämiseen. UPS suojaa siihen kytketyt laitteet ja arvokkaat tiedostot sähkökatkoksilta sekä lyhytaikaisilta ali- ja ylijännitteiltä.
Line-Interaktiiviseen tekniikkaan perustuvat UPS-laitteet suojaavat yleisimmiltä sähköverkon häiriöiltä kuten sähkökatkoksilta sekä lyhyt- että pitkäaikaisilta ali- ja ylijännitteiltä. Ne soveltuvat erinomaisesti modeemien, reitittimien, kytkimien, PC-koneiden, työasemien ja pienten palvelimien suojaukseen koti- ja toimistoympäristössä sekä kassa-, automaatio- ja hälytys- sekä videovalvontajärjestelmien suojaukseen eri käyttökohteissa.
Aktiivisella tehokerroinkorjauksella varustettujen työasemien, palvelimien, lamppujen ja moottorien syötön varmistamiseen suosittelemme puhdasta siniaaltoa tuottavia malleja.
Virranhallintaominaisuuksien lisäksi laitteen suunnittelussa on kiinnitetty huomiota sen muotoiluun, äänettömyyteen ja helppokäyttöisyyteen uuden LED-näytön ansiosta.
UPSit on varustettu kahdella akkuvarmennetulla Schuko-lähdöllä. Lisäksi niissä on USB-liitäntä UPSin ja hallintaohjelmistolla varustetun tietokoneen väliseen tiedonsiirtoon. TecnoManager hallintaohjelmisto on ladattavissa veloituksetta. Tuloliitäntänä laitteessa on kiinteä verkkojohto.
Mallisarja käsittää seuraavat teholuokat:
800 VA (n. 560 W), akusto 1 x 7,0 Ah
950 VA (n. 665 W), akusto 1 x 7,0Ah
1200 VA (n. 840 W), akusto 1 x 9,0Ah
1600 VA (n. 1120 W), akusto 1 x 11 Ah
2000 VA (n. 1400 W), akusto 2 x 9,0 Ah
2600 VA (n. 1820 W), akusto 2 x 11 Ah
| Nimike | FGCERAPL1602SCH |
|---|---|
| Antoteho | 1600 VA |
| Lähtöjännite | 230 VAC ± 5% |
| Tulojännite | 230 VAC +20% -25% |
| Tekniikka | Muokattu siniaalto |
| Äänenpaine | < 40 dBA at 1 m |
| Varakäyntiaika | 10 min tyyp. |
| Akusto | 1 x 12V 11Ah |
| Käyttölämpötila-alue | 0…+40 °C |
| Kotelointi | Pöytämalli |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Tuloliitäntä | Kiinteä verkkojohto |
| Lähtöliitäntä | 3-nap EU schuko rasia |
| Väri | Musta |
| Mitat | 101 x 142 x 279 cm |
| Paino | 5,5 kg |
| Tuotemerkki | Tecnoware |
| Pakkauskoko | 1 / 4 |
| Saatavuustieto | 1 - 3 pv |
Kirjoita arvostelu

