160 W Medical AC/DC teholähdemoduuli piirikortille; 24 VDC 6,66 A MQC160-24S
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC
• Pienikokoinen läpijuotettava
• Yksi reguloitu 160 W lähtö
• Käyttölämpötila-alue: -30…+70 °C
• Tyhjäkäyntikulutus: alle 0,5 W
• Vuotovirta: alle 100µA
• Eristysjännite: 4000 VAC
• Eristysluokka: II & I
• Ylijännite-, ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• MTBF: >250,000 h @ 25°C (MIL-HDBK-217F)
• Turvastandardit: UL, cUL, CE
• EMC standardit: EN 55011, EN 61000-4
• Mitat: 109,0 x 58,5 x 34,1 mm
• Paino: 360 g
Nimike
MQC160-24S
MQC160-24S on Medical-hyväksytty 24VDC 6,66A antava piirikortille juotettava AC/DC virtalähde, joka soveltuu vaativiin käyttökohteisiin.
MQC160-24S on Medical-hyväksytty 160 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan sekä alhaiseen alle 0,5 W tyhjäkäyntikulutukseen.
Sarja koostuu kolmesta yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 Vac (47-440 Hz).
Moduulit on varustettu ylijännitesuojauksella sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Pienen täyteen valetun muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat vain 109,0 x 58,5 x 34,1mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 4000 Vac tai 5656 Vdc. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -30 … +70 °C (derating).
Sairaalakäyttöön (ANSI/AAMI ES60601-1, EN60601-1, & IEC60601-1 3.1rd) Medical-hyväksytyn muuntimen vuotovirta on alle 100µA.
Muunnin on optiona saatavilla myös liitännöin varustettuun asennuspohjaan esiasennettuna.
MQC160-24S on Medical-hyväksytty 160 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan sekä alhaiseen alle 0,5 W tyhjäkäyntikulutukseen.
Sarja koostuu kolmesta yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 Vac (47-440 Hz).
Moduulit on varustettu ylijännitesuojauksella sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Pienen täyteen valetun muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat vain 109,0 x 58,5 x 34,1mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 4000 Vac tai 5656 Vdc. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -30 … +70 °C (derating).
Sairaalakäyttöön (ANSI/AAMI ES60601-1, EN60601-1, & IEC60601-1 3.1rd) Medical-hyväksytyn muuntimen vuotovirta on alle 100µA.
Muunnin on optiona saatavilla myös liitännöin varustettuun asennuspohjaan esiasennettuna.
| Nimike | MQC160-24S |
|---|---|
| Antoteho | 100 W |
| Lähtöjännite | 24 VDC |
| Antovirta | 6,66 A |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Hyötysuhde | 93% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 4 kVAC |
| MTBF | >250 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -30…+70 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 109,0 x 58,5 x 34,1 mm |
| Paino | 360 g |
| Tuotemerkki | Arch |
| Pakkauskoko | 1 / 15 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

