170 W AC/DC avomallinen hakkuriteholähde; 12 VDC 14 A ARF240O-12S
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC
• Kotelointi: avorakenne
• Yksi reguloitu 170 W lähtö, 240 W lisäjäähdytyksellä
• Aktiivinen tehokerroinkorjaus (PFC)
• Lähtöjännite hieman säädettävissä
• Hyötysuhde: 92…93 %
• Kulutus kuormittamattomana alle 0,5 W
• Käyttölämpötila-alue: -30…+80 °C
• Eristysjännite: 4000 VAC
• 12 V syöttö tuulettimelle
• MTBF: >250,000 h @ 25°C (MIL-HDBK-217F)
• Turvastandardit: UL / IEC / EN 62368-1
• Konfiguroitavissa sekä Class I että Class 2 mukaisesti
• Mitat: 102 x 52 x 27,6 mm
Nimike
ARF240O-12S
ARF240O-12S on 12V 14A antava avomallinen 170 watin AC/DC-tasajännitelähde, joka lisäjäähdytyksen avulla antaa jopa 240 W tehon. Erittäin pienen kokonsa ansiosta se soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Virtalähde on suunniteltu erityisesti energiatehokkuus huomioiden ja siksi se tarjoaa korkeaan 92 - 93 % hyötysuhteeseen sekä alhaisen alle 0,5 W tyhjäkäyntikulutuksen.
Sarja koostuu kolmesta aktiivisella tehokerroinkorjauksella varustetusta yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 VAC (47-63 Hz). ARF240O sarjan korttipowerit on lisäksi varustettu omalla 12 V 0,5 A tuuletinliitännällä. Vakioversion lähtöliitännät on toteutettu ruuviliittimen, A-version lähtö on puolestaan toteutettu liitinterminaalilla.
Virtalähde on rakennettu pienelle 102 x 52 mm kortille ja sen korkeus on 27,6 mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 4000 VDC ja poweri on konfiguroitavissa sekä Class I (suojamaadoitettuna) että Class II (ilman suojamaadoitusta) mukaisesti. Korttipowerin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -30 … +80 °C (derating).
Teholähde täyttää UL / IEC / EN 62368 turvavaatimukset.
Sarja koostuu kolmesta aktiivisella tehokerroinkorjauksella varustetusta yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 VAC (47-63 Hz). ARF240O sarjan korttipowerit on lisäksi varustettu omalla 12 V 0,5 A tuuletinliitännällä. Vakioversion lähtöliitännät on toteutettu ruuviliittimen, A-version lähtö on puolestaan toteutettu liitinterminaalilla.
Virtalähde on rakennettu pienelle 102 x 52 mm kortille ja sen korkeus on 27,6 mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 4000 VDC ja poweri on konfiguroitavissa sekä Class I (suojamaadoitettuna) että Class II (ilman suojamaadoitusta) mukaisesti. Korttipowerin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -30 … +80 °C (derating).
Teholähde täyttää UL / IEC / EN 62368 turvavaatimukset.
| Nimike | ARF240O-12S |
|---|---|
| Antoteho | 170 W |
| Lähtöjännite | 12 VDC |
| Antovirta | 14,16 A |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Hyötysuhde | 92,5% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 4 kVAC |
| MTBF | >250 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -30…+80 °C |
| Kotelointi | Avomallinen |
| Tuloliitäntä | Liitinterminaali |
| Lähtöliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Mitat | 102 x 52 x 27,6 mm |
| Paino | 300 g |
| Tuotemerkki | Arch |
| Pakkauskoko | 1 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

