1 A DC/DC regulaattori SIP3; 12 VDC 1,0 A R-78C12-1.0
● Hyötysuhde jopa 96 %
● Ei tarvetta jäähdytyselementille
● Pinniyhteensopiva LM78XX lineaarien kanssa
● Pieni koko (PxLxK=11.6x8.5x10.4mm)
● Laaja tulojännitealue 5V…42V
● Oikosulkusuojaus, terminen sammutus
● Pieni rippeli ja kohina
Nimike
R-78C12-1.0
R-78C12-1.0 on laajalla tulojännitealueella toimiva ja 12V 1A antava piirikortille läpijuotettava DC/DC hakkuriregulaattori SIP3 kotelossa.
Erittäin korkealla hyötysuhteella toimiva R-78Cxx-1.0 sarjan hakkuriregulaattori soveltuu pinniyhteensopivuuden ansiosta ihanteellisesti korvaamaan 1 Ampeerin 78xx lineaariregulaattorin. Jopa 96 % hyötysuhde merkitsee verratonta energiansäästöä vähempänä hukkalämpönä. Samalla säästetään jäähdytyselementin viemä tila sekä luonnollisesti sen hankinta- ja asennuskulut. Hakkuriregulaattorin korkea jopa 42V tulojännite on myös käytännöllinen ominaisuus.
Saatavilla standardista poikkeavia jännitelähtöjä.
Tutustu “Innoline Application Notes” aineistoon hakkuriregulaattorin käytöstä invertterinä.
Erittäin korkealla hyötysuhteella toimiva R-78Cxx-1.0 sarjan hakkuriregulaattori soveltuu pinniyhteensopivuuden ansiosta ihanteellisesti korvaamaan 1 Ampeerin 78xx lineaariregulaattorin. Jopa 96 % hyötysuhde merkitsee verratonta energiansäästöä vähempänä hukkalämpönä. Samalla säästetään jäähdytyselementin viemä tila sekä luonnollisesti sen hankinta- ja asennuskulut. Hakkuriregulaattorin korkea jopa 42V tulojännite on myös käytännöllinen ominaisuus.
Saatavilla standardista poikkeavia jännitelähtöjä.
Tutustu “Innoline Application Notes” aineistoon hakkuriregulaattorin käytöstä invertterinä.
| Nimike | R-78C12-1.0 |
|---|---|
| Antoteho | 12 W |
| Lähtöjännite | 12 VDC |
| Antovirta | 1,0 A |
| Tulojännitealue DC | 3:1 |
| Tulojännite DC | 15 - 42 VDC |
| Hyötysuhde | 92…96% |
| Tekniikka | Hakkuriregulaattori |
| Eristysjännite | Isoloitu |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+85 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Kotelo | SIP3 |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 11,6 x 8,5 x 10,4 mm |
| Paino | 2,0 g |
| Tuotemerkki | Recom |
| Pakkauskoko | 42 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

