1 A DC/DC regulaattori SMD; 3,3 VDC 1,0 A R-78T3.3-1.0/FC-R
● Hyötysuhde jopa 88%
● Ei tarvetta jäähdytyselementille
● 1A jatkuva antovirta
● 1,5A ylikuormitettavuus
● Erityisen alhainen standby kulutus
● Laaja tulojännitealue 7...42V
● Oikosulkusuojaus
● Kiinteä 350kHz hakkuritaajuus
● Laaja käyttölämpötila-alue; -40...+55°C täydellä kuormalla
Nimike
R-78T3.3-1.0/FC-R
R-78T3.3-1.0/FC-R on laajalla tulojännitealueella toimiva ja 3,3V 1A antava piirikortille läpijuotettava DC/DC hakkuriregulaattori SMD kotelossa.
R-78T3.3-1.0 on erittäin korkealla hyötysuhteella toimiva, matalaprofiilinen pintaliitettävä hakkuriregulaattori, jolla on laaja tulojännitealue. Erinomaisen ylikuormitettavuutensa ansiosta R-78T sarjan hakkuriregulaattori voi useassa tapauksessa korvata joko 1A tai jopa 1,5A regulaattorin.
Pintaliitettävä R-78T sarjan moduulit on saatavilla kolmella eri pinnijärjestyksellä, joten olemassa olevan ratkaisun korvaaminen edullisemmalla hakkuregulaattorilla onnistuu helposti. Muunnin tarjoaa täyden tehon erityisen laajalla käyttölämpötila-alueella -40°C ... +55°C ja sallii jopa +85°C lämpötilan dereittaus huomioiden. Korkea, jopa 42 VDC asti yltävä tulojännitealue sekä matalat rippeli- ja kohina-arvot ovat monikäyttöiselle hakkuriregulaattorille tyypillisiä ominaisuuksia.
R-78T3.3-1.0 on erittäin korkealla hyötysuhteella toimiva, matalaprofiilinen pintaliitettävä hakkuriregulaattori, jolla on laaja tulojännitealue. Erinomaisen ylikuormitettavuutensa ansiosta R-78T sarjan hakkuriregulaattori voi useassa tapauksessa korvata joko 1A tai jopa 1,5A regulaattorin.
Pintaliitettävä R-78T sarjan moduulit on saatavilla kolmella eri pinnijärjestyksellä, joten olemassa olevan ratkaisun korvaaminen edullisemmalla hakkuregulaattorilla onnistuu helposti. Muunnin tarjoaa täyden tehon erityisen laajalla käyttölämpötila-alueella -40°C ... +55°C ja sallii jopa +85°C lämpötilan dereittaus huomioiden. Korkea, jopa 42 VDC asti yltävä tulojännitealue sekä matalat rippeli- ja kohina-arvot ovat monikäyttöiselle hakkuriregulaattorille tyypillisiä ominaisuuksia.
| Nimike | R-78T3.3-1.0/FC-R |
|---|---|
| Antoteho | 3,3 W |
| Lähtöjännite | 3,3 VDC |
| Antovirta | 1,0 A |
| Tulojännitealue DC | 6:1 |
| Tulojännite DC | 7 - 42 VDC |
| Hyötysuhde | 79…88% |
| Tekniikka | Hakkuriregulaattori |
| Eristysjännite | Isoloitu |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+85 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Kotelo | SMD |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 23 x 29,4 x 8 mm |
| Paino | 4,5 g |
| Tuotemerkki | Recom |
| Pakkauskoko | 150 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

