2000 VA Line-Interaktiivinen UPS-laite IFP2000
• Line-Interaktiivinen tekniikka
• Teholuokka: 2000 VA
• Jännitteen stabilointi (AVR)
• Automaattinen uudelleenkäynnistys
• Käynnistys akkukäytöllä
• Helppolukuinen LCD-kosketusnäyttö
• 2 Schuko ja 2 IEC lähtöä
• RJ11/45 ja USB liitännät
• Käyttäjäystävällinen muotoilu
• Kiinteä verkkojohto
• Väri: musta
Nimike
IFP2000
IFP2000 on Line-Interaktiiviseen tekniikkaan perustuva tornimallinen 2000VA:n UPS-laite, joka on varustettu kahdella akkuvarmennetulla Schuko-lähdöllä sekä kahdella IEC kojeliitinlähdöllä.
Line-Interaktiiviseen tekniikkaan perustuvat UPS-laitteet suojaavat yleisimmiltä sähköverkon häiriöiltä kuten sähkökatkoksilta sekä lyhyt- että pitkäaikaisilta ali- ja ylijännitteiltä. Ne soveltuvat erinomaisesti PC-koneiden, työasemien ja pienten palvelimien suojaukseen koti- ja toimistoympäristössä sekä kassa-, automaatio- ja hälytys- sekä videovalvontajärjestelmien suojaukseen eri käyttökohteissa.
Virranhallintaominaisuuksien lisäksi laitteen suunnittelussa on kiinnitetty huomiota sen muotoiluun, äänettömyyteen ja helppokäyttöisyyteen LCD-kosketusnäytön ansiosta.
UPS-laite osaa kuormittamattomana sammuttaa itsensä ja verkkojännitteen palauduttua käynnistyä automaattisesti uudelleen. Laitteessa on myös kylmäkäynnistystoiminto, RJ11/45 liitäntä verkon suojausta vartern sekä USB liitännät UPSin ja hallintaohjelmistolla varustetun tietokoneen väliseen tiedonsiirtoon.
Tuloliitäntänä laitteessa on irrotettava IEC kojeliitosjohto.
Mallisarja käsittää seuraavat teholuokat:
1000 VA (n. 600 W), akusto 2 x 7Ah
1500 VA (n. 900 W), akusto 2 x 9Ah
2000 VA (n. 1200 W), akusto 2 x 9Ah
Line-Interaktiiviseen tekniikkaan perustuvat UPS-laitteet suojaavat yleisimmiltä sähköverkon häiriöiltä kuten sähkökatkoksilta sekä lyhyt- että pitkäaikaisilta ali- ja ylijännitteiltä. Ne soveltuvat erinomaisesti PC-koneiden, työasemien ja pienten palvelimien suojaukseen koti- ja toimistoympäristössä sekä kassa-, automaatio- ja hälytys- sekä videovalvontajärjestelmien suojaukseen eri käyttökohteissa.
Virranhallintaominaisuuksien lisäksi laitteen suunnittelussa on kiinnitetty huomiota sen muotoiluun, äänettömyyteen ja helppokäyttöisyyteen LCD-kosketusnäytön ansiosta.
UPS-laite osaa kuormittamattomana sammuttaa itsensä ja verkkojännitteen palauduttua käynnistyä automaattisesti uudelleen. Laitteessa on myös kylmäkäynnistystoiminto, RJ11/45 liitäntä verkon suojausta vartern sekä USB liitännät UPSin ja hallintaohjelmistolla varustetun tietokoneen väliseen tiedonsiirtoon.
Tuloliitäntänä laitteessa on irrotettava IEC kojeliitosjohto.
Mallisarja käsittää seuraavat teholuokat:
1000 VA (n. 600 W), akusto 2 x 7Ah
1500 VA (n. 900 W), akusto 2 x 9Ah
2000 VA (n. 1200 W), akusto 2 x 9Ah
| Nimike | IFP2000 |
|---|---|
| Antoteho | 2000 VA |
| Lähtöjännite | 230 VAC |
| Tulojännite | 140VAC-290VAC |
| Tekniikka | Muokattu siniaalto |
| Äänenpaine | < 40 dBA at 1 m |
| Varakäyntiaika | 15 min @ 300W |
| Akusto | 2 x 12V 9,0Ah |
| Käyttölämpötila-alue | 0…+40 °C |
| Kotelointi | Tornimalli |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Tuloliitäntä | Kiinteä verkkojohto |
| Lähtöliitäntä | 3-nap EU schuko ja IEC320-C13 |
| Väri | Musta |
| Mitat | 320 x 130 x 182 mm |
| Paino | 11 kg |
| Tuotemerkki | FSP |
| Pakkauskoko | 1 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

