20 W AC/DC teholähdemoduuli piirikortille; 5 VDC 4,0 A AFC25-5S
Poistunut valikoimasta
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC ja 120…370 VDC
• Läpijuotettava malli
• Yksi reguloitu 20 W lähtö
• Tyhjäkäyntikulutus alle 0,1 W
• Käyttölämpötila-alue: -40…+70 °C
• Eristysjännite: 3000 VAC
• Eristysluokka: II
• Ylijännite-, ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• MTBF: >400,000 h @ 25°C (MIL-HDBK-217F)
• Turvastandardit: UL/cUL, CE
• EMC standardit: EN 55022 class B, EN 55024
• Mitat: 52,5 x 27,5 x 23,5 mm
• Paino: 62 g
Nimike
AFC25-5S
AFC25-5S on pienikokoinen 5VDC 4000mA antava piirikortille juotettava AC/DC virtalähde, joka soveltuu vaativiin käyttökohteisiin.
AFC25 -sarja on nimellisteholtaan 25 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan sekä alhaiseen alle 0,1 W tyhjäkäyntikulutukseen.
Sarja koostuu neljästä yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 Vac (47-440 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi 120-370 Vdc tulojännitealueen.
Moduulit on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Pienen täyteen valetun muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat 52,5 x 27,5 x 23,5 mm ja se on saatavilla joko piirikortille läpijuotettavana mallina tai tehdasasennetulla, tasoon kiinnitettävällä ja ruuviliitännöin varustetulla asennuspohjalla toteutettuna. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on vähintään 3000 Vac. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +70 °C (derating).
Asennuspohjalla varustetut esiasennetut versiot:
A2-mallit: Tulo: riviliitin Lähtö: riviliitin
A5-mallit: Tulo: ruuviliitäntä Lähtö: ruuviliitäntä
AFC25 -sarja on nimellisteholtaan 25 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan sekä alhaiseen alle 0,1 W tyhjäkäyntikulutukseen.
Sarja koostuu neljästä yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 Vac (47-440 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi 120-370 Vdc tulojännitealueen.
Moduulit on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Pienen täyteen valetun muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat 52,5 x 27,5 x 23,5 mm ja se on saatavilla joko piirikortille läpijuotettavana mallina tai tehdasasennetulla, tasoon kiinnitettävällä ja ruuviliitännöin varustetulla asennuspohjalla toteutettuna. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on vähintään 3000 Vac. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +70 °C (derating).
Asennuspohjalla varustetut esiasennetut versiot:
A2-mallit: Tulo: riviliitin Lähtö: riviliitin
A5-mallit: Tulo: ruuviliitäntä Lähtö: ruuviliitäntä
| Nimike | AFC25-5S |
|---|---|
| Antoteho | 20 W |
| Lähtöjännite | 5,0 VDC |
| Antovirta | 4000 mA |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Tulojännite DC | 120 - 370 VDC |
| Hyötysuhde | 80% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 3 kVAC |
| MTBF | >400 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+70 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 52,5 x 27,5 x 23,5 mm |
| Paino | 62 g |
| Tuotemerkki | Arch |
| Pakkauskoko | 1 / 15 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

