20 W AC/DC teholähdemoduuli piirikortille; 7,35 VDC 2730 mA AKC-7.35S
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC ja 120…375 VDC
• Läpijuotettava malli
• Yksi reguloitu 20 W lähtö
• Käyttölämpötila-alue: -25…+70 °C
• Eristysjännite: 3000 VAC
• Eristysluokka: II
• Ylijännite-, ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• MTBF: >200,000 h @ 25°C (MIL-HDBK-217F)
• Turvastandardit: UL/cUL, CE
• EMC standardit: EN 55022 class B, EN 55024
• Mitat: 70 x 48 x 22 mm
• Paino: 110 g
Nimike
AKC-7.35S
AKC-7.35S on pienikokoinen 7,35VDC 2730mA antava piirikortille juotettava AC/DC virtalähde, joka soveltuu vaativiin käyttökohteisiin.
AKC -sarja on 20 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
Sarja koostuu seitsemästä yksilähtöisestä, kolmesta kaksilähtöisestä ja kahdesta kolmilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 Vac (47-440 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi 120-375 Vdc tulojännitealueen.
Moduulit on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Pienen täyteen valetun muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat 70 x 48 x 22 mm ja se on saatavilla joko piirikortille läpijuotettavana mallina tai tehdasasennetulla, tasoon kiinnitettävällä ja ruuviliitännöin varustetulla asennuspohjalla toteutettuna. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on vähintään 3000 Vac. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -25 … +70 °C (derating).
Asennuspohjalla varustetut esiasennetut versiot:
A5-mallit: Tulo: ruuviliitäntä Lähtö: ruuviliitäntä
AKC -sarja on 20 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
Sarja koostuu seitsemästä yksilähtöisestä, kolmesta kaksilähtöisestä ja kahdesta kolmilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 Vac (47-440 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi 120-375 Vdc tulojännitealueen.
Moduulit on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Pienen täyteen valetun muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat 70 x 48 x 22 mm ja se on saatavilla joko piirikortille läpijuotettavana mallina tai tehdasasennetulla, tasoon kiinnitettävällä ja ruuviliitännöin varustetulla asennuspohjalla toteutettuna. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on vähintään 3000 Vac. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -25 … +70 °C (derating).
Asennuspohjalla varustetut esiasennetut versiot:
A5-mallit: Tulo: ruuviliitäntä Lähtö: ruuviliitäntä
| Nimike | AKC-7.35S |
|---|---|
| Antoteho | 20,1 W |
| Lähtöjännite | 7,35 VDC |
| Antovirta | 2730 mA |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Tulojännite DC | 100 - 375 VDC |
| Hyötysuhde | 82% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 3 kVAC |
| MTBF | >200 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -25…+70 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 70,0 x 48,0 x 22,0 mm |
| Paino | 110 g |
| Tuotemerkki | Arch |
| Pakkauskoko | 1 / 15 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

