22 Wh Desktop-mallinen mini DC/DC UPS; 12V 2A DCUPS22-12
• Litium akulla varustettu Mini DC UPS
• 12 VDC tulojännite
• 12 VDC 2A lähtö
• Kapasiteetti 22,2 wattituntia
• Varakäyntiaika noin 1 tunti
• Suojaukset ylilatautumista ja syväpurkua vastaan
• Lähdön ylijännite- ja tulon ylivirtasuojaukset
Nimike
DCUPS22-12
DCUPS22-12 on Desktop-mallinen litium-akuilla varustettu 12V DCDC mini UPS-laite, jota voidaan syöttää millä tahansa riittävän tehoisella 12V antavalla teholähteellä. Verkkojännitteen katketessa mini UPS toimii sisäisen 22,2 Wh akustonsa ansiosta teholähteen akkuvarmennuksena noin 10ms kytkentäviive huomioiden.
Laturi on varustettu vakiovirta-, vakiojännite- ja ylläpitolatauksen ohjausjärjestelmällä.
Mini DC UPS on varustettu tulon ylivirtasuojauksella ja se on suojattu latuksen ylijännitettä sekä akuston syväpurkautumista vastaan. Akuston kulloinenkin tila ilmaistaan LED näytöllä
Mini DC UPS-laite liitetään yksinkertaisesti syöttävän teholähteen ja kuorman väliin. Tuloliitäntänä on vakiomallinen 2,1/5,5 mm DC-liitin ja lähtöliitäntänä puolestaan 2,5/5,5 mm DC-liitin. Toimitus sisältää lisäksi 400 mm pituisen sovitinkaapelin (2,1/5,5mm -> 2,5/5,5mm).
Laturi on varustettu vakiovirta-, vakiojännite- ja ylläpitolatauksen ohjausjärjestelmällä.
Mini DC UPS on varustettu tulon ylivirtasuojauksella ja se on suojattu latuksen ylijännitettä sekä akuston syväpurkautumista vastaan. Akuston kulloinenkin tila ilmaistaan LED näytöllä
Mini DC UPS-laite liitetään yksinkertaisesti syöttävän teholähteen ja kuorman väliin. Tuloliitäntänä on vakiomallinen 2,1/5,5 mm DC-liitin ja lähtöliitäntänä puolestaan 2,5/5,5 mm DC-liitin. Toimitus sisältää lisäksi 400 mm pituisen sovitinkaapelin (2,1/5,5mm -> 2,5/5,5mm).
| Nimike | DCUPS22-12 |
|---|---|
| Antoteho | 24 W |
| Lähtöjännite | 12 VDC (10,8-12,6 V) |
| Tulojännite | 12 VDC ± 10% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Äänenpaine | 0 dBA |
| Varakäyntiaika | n. 1 tunti täydellä kuormalla |
| Akusto | 3 x 3.7V Litium kennoa |
| Käyttölämpötila-alue | -20…+50 °C |
| Kotelointi | Pöytämalli |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Tuloliitäntä | 2,1/5,5 mm |
| Lähtöliitäntä | 2,5/5,5 mm |
| Väri | Musta |
| Mitat | 112 x 61 x 26 mm |
| Paino | 250 g |
| Tuotemerkki | Cool Power |
| Pakkauskoko | 1 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

