240 W AC/DC avomallinen hakkuriteholähde; 48 VDC 5 A ARF240U-48S
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC
• Kotelointi: U-koteloitu avorakenne
• Yksi reguloitu 240 W lähtö
• Aktiivinen tehokerroinkorjaus (PFC)
• Lähtöjännite hieman säädettävissä
• Hyötysuhde: 92…93 %
• Kulutus kuormittamattomana alle 0,5 W
• Käyttölämpötila-alue: -30…+80 °C
• Eristysjännite: 4000 VAC
• MTBF: >250,000 h @ 25°C (MIL-HDBK-217F)
• Turvastandardit: UL / IEC / EN 62368-1
• Konfiguroitavissa sekä Class I että Class 2 mukaisesti
• Mitat: 104 x 62 x 39,2 mm
Nimike
ARF240U-48S
ARF240U-48S on 48V 5A antava avomallinen 240 watin AC/DC-tasajännitelähde, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta se soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Virtalähde on suunniteltu erityisesti energiatehokkuus huomioiden ja siksi se tarjoaa korkeaan 93 % hyötysuhteeseen sekä alhaisen alle 0,5 W tyhjäkäyntikulutuksen.
Sarja koostuu kolmesta aktiivisella tehokerroinkorjauksella varustetusta yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 VAC (47-63 Hz). Vakioversion lähtöliitännät on toteutettu ruuviliittimen, A-version lähtö on puolestaan toteutettu liitinterminaalilla.
Virtalähde on rakennettu pienelle U-koteloidulle 104 x 62 mm kortille ja sen korkeus on 39,2 mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 4000 VDC ja poweri on konfiguroitavissa sekä Class I (suojamaadoitettuna) että Class II (ilman suojamaadoitusta) mukaisesti. Korttipowerin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -30 … +80 °C (derating).
Teholähde täyttää UL / IEC / EN 62368 turvavaatimukset.
Sarja koostuu kolmesta aktiivisella tehokerroinkorjauksella varustetusta yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 VAC (47-63 Hz). Vakioversion lähtöliitännät on toteutettu ruuviliittimen, A-version lähtö on puolestaan toteutettu liitinterminaalilla.
Virtalähde on rakennettu pienelle U-koteloidulle 104 x 62 mm kortille ja sen korkeus on 39,2 mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 4000 VDC ja poweri on konfiguroitavissa sekä Class I (suojamaadoitettuna) että Class II (ilman suojamaadoitusta) mukaisesti. Korttipowerin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -30 … +80 °C (derating).
Teholähde täyttää UL / IEC / EN 62368 turvavaatimukset.
| Nimike | ARF240U-48S |
|---|---|
| Antoteho | 240 W |
| Lähtöjännite | 48 VDC |
| Antovirta | 5 A |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Hyötysuhde | 94% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 4 kVAC |
| MTBF | >250 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -30…+80 °C |
| Kotelointi | U-koteloitu |
| Tuloliitäntä | Liitinterminaali |
| Lähtöliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Mitat | 104 x 62 x 39,2 mm |
| Paino | 350 g |
| Tuotemerkki | Arch |
| Pakkauskoko | 1 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

