0,25 W reguloimaton DC/DC muunnin 1kV SMD; 5 + 5 VDC 25 + 25 mA R0.25DA-240505/P-R
● Täysin RoHS 6/6 mukainen
● Täysi antoteho 100°C ympäristössä
● 1kVDC eristysjännite
● Soveltuu automaattiasennukseen
● Jatkuva oikosulkusuojaus
● Sisältää EN55022 luokan A suotimen
Nimike
R0.25DA-240505/P-R
R0.25DA-240505/P-R on reguloimaton 24/5+5V 25+25mA antava piirikortille pintaliitettävä yleiskäyttöinen DC/DC muunnin laajalla -40…+100 °C käyttölämpötila-alueella.
R0.25DA sarjan DC/DC muunnin on rakenteeltaan koteloitu avomallinen muunnin, mikä tarkoittaa, ettei se ole potattu. Muunninta käytetään usein moninaisissa yleissovelluksissa sekä teollisuuslaitteissa pienitehoiseen erotukseen ja jännitteen sovittamiseen sovelluksissa, joissa tarvitaan pintaliitettävää muunninversiota.
Muunninsarja toimii varsin laajalla ympäristön lämpötila-alueella -40°C to +100°C ilman dereittausta. Muunnin on saatavilla lisäksi jatkuvalla oikosulkusuojauksella varustettuna (jälkiliite /P). Muunnin on lisäksi saatavilla koneellista juottamista varten kelalle pakattuna.
Jälkiliite “P” on jatkuva oikosulkusuojaus
Jälkiliite -R puolestaan teippi & kela paketointi
R0.25DA sarjan DC/DC muunnin on rakenteeltaan koteloitu avomallinen muunnin, mikä tarkoittaa, ettei se ole potattu. Muunninta käytetään usein moninaisissa yleissovelluksissa sekä teollisuuslaitteissa pienitehoiseen erotukseen ja jännitteen sovittamiseen sovelluksissa, joissa tarvitaan pintaliitettävää muunninversiota.
Muunninsarja toimii varsin laajalla ympäristön lämpötila-alueella -40°C to +100°C ilman dereittausta. Muunnin on saatavilla lisäksi jatkuvalla oikosulkusuojauksella varustettuna (jälkiliite /P). Muunnin on lisäksi saatavilla koneellista juottamista varten kelalle pakattuna.
Jälkiliite “P” on jatkuva oikosulkusuojaus
Jälkiliite -R puolestaan teippi & kela paketointi
| Nimike | R0.25DA-240505/P-R |
|---|---|
| Antoteho | 0,25 W |
| Lähtöjännite | 5 + 5 VDC |
| Antovirta | 25 + 25 mA |
| Tulojännitealue DC | DC ±10% |
| Tulojännite DC | 21,6 - 26,4 VDC |
| Hyötysuhde | 60…70% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 1,0 - 1,9 kVdc |
| Eristysjännite | 1,0 kVDC |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+100 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Kotelo | Muu mitoitus |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 15,24 x 10,7 x 7,0 mm |
| Paino | 1,2 g |
| Tuotemerkki | Recom |
| Pakkauskoko | 500 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

