0,25 W reguloimaton DC/DC muunnin 2kV SMD; 5,0 VDC 50 mA R0.25S-1205/EH
● 1 : 1 tulojännitealue
● 0.25W SMD kotelo
● Hyötysuhde jopa 77%
● 2kVDC eristysjännite
● Käyttölämpötila-alue -40°C ... +100°C
● EN/UL60950-1 sertifioitu
Nimike
R0.25S-1205/EH
R0.25S-1205/EH on reguloimaton 12/5V 50mA antava piirikortille pintaliitettävä energiaa säästävä DC/DC muunnin laajalla -40…+100 °C käyttölämpötila-alueella.
R0.25S/E sarjan DC/DC muunnin on suunniteltu tarjoamaan tehoa erityisen korkealla hyötysuhteella mahdollisimman alhaisella lepovirralla. Muuntimen käyttölämpötila on erittäin laaja -40 °C ... 100 °C. Muunnin soveltuu erinomaisesti mm. akkukäyttöisten laitteiden, korkeaa hyötysuhdetta vaativien laitteiden sekä korkeassa käyttölämpötilassa toimivien sovellusten teholähteeksi.
Jälkiliite „H“ tarkoittaa 2kVDC eristysjännitettä
Jälkiliite „-R“ puolestaan teippi & kela paketointi
Jälkiliite „P“ on jatkuva oikosulkusuojaus
Saatavilla olevat kotelo ja pinnijärjestykset:
R0.25S**- ilman merkkejä tarkoittaa 5/8 pinniä kalustettuna (tarjoaa /H option)
**- merkki 8 tarkoittaa 8/8 pinniä kalustettuna (/H optio ei ole saatavilla)
R0.25S/E sarjan DC/DC muunnin on suunniteltu tarjoamaan tehoa erityisen korkealla hyötysuhteella mahdollisimman alhaisella lepovirralla. Muuntimen käyttölämpötila on erittäin laaja -40 °C ... 100 °C. Muunnin soveltuu erinomaisesti mm. akkukäyttöisten laitteiden, korkeaa hyötysuhdetta vaativien laitteiden sekä korkeassa käyttölämpötilassa toimivien sovellusten teholähteeksi.
Jälkiliite „H“ tarkoittaa 2kVDC eristysjännitettä
Jälkiliite „-R“ puolestaan teippi & kela paketointi
Jälkiliite „P“ on jatkuva oikosulkusuojaus
Saatavilla olevat kotelo ja pinnijärjestykset:
R0.25S**- ilman merkkejä tarkoittaa 5/8 pinniä kalustettuna (tarjoaa /H option)
**- merkki 8 tarkoittaa 8/8 pinniä kalustettuna (/H optio ei ole saatavilla)
| Nimike | R0.25S-1205/EH |
|---|---|
| Antoteho | 0,25 W |
| Lähtöjännite | 5,0 VDC |
| Antovirta | 50 mA |
| Tulojännitealue DC | DC ±10% |
| Tulojännite DC | 10,8 - 13,2 VDC |
| Hyötysuhde | 74% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 2,0 - 2,9 kVdc |
| Eristysjännite | 2,0 kVDC |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+100 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Kotelo | Muu mitoitus |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 12,75 x 10,7 x 7,0 mm |
| Paino | 1,0 g |
| Tuotemerkki | Recom |
| Pakkauskoko | 40 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

