293 W Medical-hyväksytty laturi Li-Ion akuille; 7,5 A 8 kennolle 3540LI/8C/XLR
• 3- step latauspiiri virran tunnistuksella
• Syväpurkautuneiden akkujen herätys ja elvytys
• Laaja tulojännitealue: 198-264 VAC
• Käyttölämpötila-alue: -25…+40 °C
• Kiinteä 2-nap. verkkojohto
• Lähtöliitäntä: Johto XLR-liittimellä
• Medical-hyväksytty EN 60601-1 ed. 3.1
• Hyväksytty kotihoitolaitekäyttöön
• Monipuoliset turvasuojaukset
• Mitat: 210 x 113 x 53 mm
Nimike
3540LI/8C/XLR
Mascot 3540LI/8C/XLR Medical-hyväksytty Li-Ion kennoille tarkoitettu laturi on toteutettu virrantunnistuksella varmistetulla, 3-vaiheessa toimivalla lataustekniikalla. Kulloinkin meneillään oleva latausvaihe ilmaistaan valodiodilla.
EN 60601-1 ed. 3.1 mukaisesti Medical-hyväksytty Li-Ion-laturi on varustettu kiinteällä 2-napaisella EU-verkkojohdolla, mikä sallii laitteen käytön myös kotihoitolaitteiden lataukseen standardin EN 60601-1-11 mukaisesti. 1,1m mittainen latausjohto on varustettu pyörätuoleille ja skoottereille soveltuvalla XLR-liittimellä.
Lataustoimintoja ohjataan tarvittaessa latauksen keskeyttävällä virran tunnistuksella. Laturi on varustettu syväpurkautuneiden akkujen hellävaraisella herätys- ja elvytystoiminnoilla sekä monipuolisilla suojauksilla; käänteistä napaisuutta, oikosulkua, akkujen lataamista väärällä kennomäärällä ja turva-ajastimen umpeutumista vastaan.
Asennusteline sisältyy toimitukseen.
EN 60601-1 ed. 3.1 mukaisesti Medical-hyväksytty Li-Ion-laturi on varustettu kiinteällä 2-napaisella EU-verkkojohdolla, mikä sallii laitteen käytön myös kotihoitolaitteiden lataukseen standardin EN 60601-1-11 mukaisesti. 1,1m mittainen latausjohto on varustettu pyörätuoleille ja skoottereille soveltuvalla XLR-liittimellä.
Lataustoimintoja ohjataan tarvittaessa latauksen keskeyttävällä virran tunnistuksella. Laturi on varustettu syväpurkautuneiden akkujen hellävaraisella herätys- ja elvytystoiminnoilla sekä monipuolisilla suojauksilla; käänteistä napaisuutta, oikosulkua, akkujen lataamista väärällä kennomäärällä ja turva-ajastimen umpeutumista vastaan.
Asennusteline sisältyy toimitukseen.
| Nimike | 3540LI/8C/XLR |
|---|---|
| Antoteho | 293 W |
| Antovirta | 7,5 A |
| Tulojännite | 180 - 264 VAC |
| Hyötysuhde | > 92 % |
| Kennomäärä | 8 Li-Ion kennolle |
| Käyttölämpötila-alue | -25…+40 °C |
| Kotelointi | Pöytämalli |
| Kotelointiluokka | IP44 |
| Tuloliitäntä | Kiinteä verkkojohto |
| Lähtöliitäntä | XLR |
| Väri | Musta |
| Mitat | 210 × 113 × 53 mm |
| Paino | 1,4 kg |
| Tuotemerkki | Mascot |
| Pakkauskoko | 1 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

