2 A DC/DC regulaattori SIP12; 1,5-3,6 VDC 2,0 A R-621.8D
● Säädettävä lähtöjännite
● Isoloimaton
● 2 A säädettävä positiivisesti alentava Integroitu hakkuriregulaattori
● Sisäinen oikosulkusuoja
● ON/OFF ohjaus
● UL94V-0 Kotelomateriaali
● Laaja tulojännitealue
● Hyötysuhde 96%
Nimike
R-621.8D
R-621.8D on säädettävä laajalla tulojännitealueella toimiva 1,5-3,6V 2A antava piirikortille läpijuotettava DC/DC hakkuriregulaattori SIP12 kotelossa.
R-62xx sarjan erittäin suorituskykyinen 12-pinniseen SIP-koteloon rakennettu hakkuriregulaattori tarjoaa 2,0 A säädettävän lähdön väliltä 1,5 – 3,6 V. Regulaattorin tahdistettu tasasuuntaus tuottaa erinomaisen jopa 97 % hyötysuhteen ja sen sisäisellä suojapiirillä varustettu oikosulkusuojaus vähentää vikatilanteessa syöttöpuolen oikosulkuvirran alle 50mA:iin.
Tutustu “Innoline Application Notes” regulaattorin käytöstä kuten invertteri.
Saatavilla olevat mallit:
P = suorat pinnit
D = 90° taivutetut pinnit
R-62xx sarjan erittäin suorituskykyinen 12-pinniseen SIP-koteloon rakennettu hakkuriregulaattori tarjoaa 2,0 A säädettävän lähdön väliltä 1,5 – 3,6 V. Regulaattorin tahdistettu tasasuuntaus tuottaa erinomaisen jopa 97 % hyötysuhteen ja sen sisäisellä suojapiirillä varustettu oikosulkusuojaus vähentää vikatilanteessa syöttöpuolen oikosulkuvirran alle 50mA:iin.
Tutustu “Innoline Application Notes” regulaattorin käytöstä kuten invertteri.
Saatavilla olevat mallit:
P = suorat pinnit
D = 90° taivutetut pinnit
| Nimike | R-621.8D |
|---|---|
| Antoteho | 7,2 W |
| Lähtöjännite | 1,5-3,6 VDC |
| Antovirta | 2,0 A |
| Tulojännitealue DC | 4:1 |
| Tulojännite DC | 9 - 32 VDC |
| Hyötysuhde | 68…76% |
| Tekniikka | Hakkuriregulaattori |
| Eristysjännite | Isoloitu |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+85 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Kotelo | SIP12 |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 32,2 x 9,1 x 15,0 mm |
| Paino | 9,0 g |
| Tuotemerkki | Recom |
| Pakkauskoko | 15 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

