2 W AC/DC teholähdemoduuli piirikortille; 5,0 VDC 400 mA RAC02-05SGB
• Laaja tulojännitealue 85-264VAC
• 2W piirilevylle juotettava kotelo
• Alle 250mW tyhjäkäyntikulutus
• Kompakti, erityisen matala rakenne
• -25°C ... +80°C käyttölämpötila-alue
• Ylivirtasuoja ja jatkuva oikosulkusuoja
• EN/IEC&UL60950 & IEC/EN/UL62368 sertifioitu
Nimike
RAC02-05SGB
RAC02-05SGB on pienikokoinen 5VDC 400mA antava piirikortille juotettava AC/DC virtalähde, joka soveltuu pientä energian kulutusta vaativiin käyttökohteisiin.
Edulliset piirikortille juotettavat RAC02-05SGB sarjan AC/DC teholähteet ovat ihanteellisia pienikokoisiin korttitason teollisuussovelluksiin. Niiden ominaisuuksia ovat mm. laaja AC-tulojännitealue, reguloitu ja isoloitu oikosulkusuojattu DC-lähtö, valmiustilan alhainen tyhjäkäyntikulutus ja -25°C ... +80°C käyttölämpötila-alue.
Moduulissa on sisäänrakennettu Class B / FCC Part 15 EMC suodin ja se on sertifioitu turvastandardien EN60950 ja EN62368 mukaisesti.
Edulliset piirikortille juotettavat RAC02-05SGB sarjan AC/DC teholähteet ovat ihanteellisia pienikokoisiin korttitason teollisuussovelluksiin. Niiden ominaisuuksia ovat mm. laaja AC-tulojännitealue, reguloitu ja isoloitu oikosulkusuojattu DC-lähtö, valmiustilan alhainen tyhjäkäyntikulutus ja -25°C ... +80°C käyttölämpötila-alue.
Moduulissa on sisäänrakennettu Class B / FCC Part 15 EMC suodin ja se on sertifioitu turvastandardien EN60950 ja EN62368 mukaisesti.
| Nimike | RAC02-05SGB |
|---|---|
| Antoteho | 2 W |
| Lähtöjännite | 5,0 VDC |
| Antovirta | 400 mA |
| Tulojännite | 85 - 264 VAC |
| Hyötysuhde | 69% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 3 kVAC |
| MTBF | 1 691 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -25…+80 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 33,7 x 22,2 x 19,0 mm |
| Paino | 12 g |
| Tuotemerkki | Recom |
| Pakkauskoko | 20 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

