3,3 W Lineaarinen vakiovirtalaturi 1-10 NiMH/NiCd-akuille; 50-400 mA 1-10 kennolle 8714CC
Poistunut valikoimasta
• Sisäänmenojännite: 230 VAC +6 / -10%, 50/60 Hz
• 2-nap. EU Plug-in tuloliitäntä
• Käyttölämpötila-alue: -20…+30 °C
• Latausvirta: maks. 400 mA
• Soveltuu 500 mAh…4 Ah akuille (C/10 latausirta)
• Lähtöliitäntä: Snap-Lock vaihtoliitin
• Oikosulkusuojattu
• Lämpösulakesuojattu
• Suojaus väärää napaisuutta vastaan
• Mitat: 100 x 51 x 63 mm
• Paino: 450 g
Nimike
8714CC
8714CC on lineaarinen, plug-in mallinen säädettävä 50-400mA antava vakiovirtalaturi, joka soveltuu 0,5-4,0 Ah:n NiMH- ja NiCd akkupaketeille. Laturin latausjohto on varustettu vaihdettaville DC-plugeille tarkoitetulla Snap-Lock liittimellä. Laturi on suojattu väärän napaisuuden sekä oikosulun varalta sekä lämpösulakesuojattu.
Saatavilla olevat erikseen tilattavat optiot:
Vaihdettavat Snap-Lock DC-plugit
Saatavilla olevat erikseen tilattavat optiot:
Vaihdettavat Snap-Lock DC-plugit
| Nimike | 8714CC |
|---|---|
| Antoteho | 3,3 W |
| Antovirta | 50 - 400 mA |
| Tulojännite | 180 - 264 VAC |
| Hyötysuhde | ≈ 80 % |
| Kennomäärä | 1-10 NiMH kennolle |
| Käyttölämpötila-alue | -20…+30 °C |
| Kotelointi | Plug-in |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Tuloliitäntä | 2-nap EU plugi |
| Lähtöliitäntä | Vaihdettava plugi |
| Väri | Musta |
| Mitat | 100 x 51 x 63 mm |
| Paino | 450 g |
| Tuotemerkki | Mascot |
| Pakkauskoko | 24 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

