300 W AC/DC U-koteloitu hakkuriteholähde; 5 / 15 VDC 2 / 20,0 A SNP-Z308-1
• Laaja tulojännitealue: 85…264 VAC
• Kotelointi: U-koteloitu
• Kaksi reguloitua lähtöä
• Korkea 360W hetkellinen ylikuormituskyky tuuletuksella
• Aktiivinen tehokerroinkorjaus (PFC)
• Korkea jopa 90% hyötysuhde
• Käyttölämpötila-alue: 0…+50 °C
• Ylijännite-, ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• ITE hyväksytty
• Turvastandardit: 60950-1 (2.edition TUV, UL, CSA), CB, CE
• EMC standardit: EN 61000
• Mitat: 127,8 x 228,6 x 40,6 mm (5” x 9” x 1,6”)
• Paino: 1,0 kg
Nimike
SNP-Z308-1
SNP-Z30 sarja on edullinen U-koteloon rakennettu 300 watin AC/DC-tasajännitelähde, joka suuren tehotiheytensä ja erittäin pienen kokonsa ansiosta se soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
Teholähde tarjoaa erityisen korkean, tuuletettuna jopa 360W hetkellisen ylikuormituskyvyn. Sarja koostuu kolmesta yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 85-264 VAC (47-63 Hz). Yksilähtöisten mallien rinnalla on saatavilla myös seitsemän kaksilähtöistä mallia 5/12V, 5/15V, 5/24V, 5/48V, 5/52V, 12/15V ja 12/18V sekä kaksi kolmelähtöistä mallia 3,3/5/12V ja 5/±12V. Lähdöillä ei ole minimikuormavaatimusta. Virtalähde on rakennettu pieneen 5 x 9 tuuman U-koteloon, jonka korkeus on vain 1,6”. Verkkolaitteen käyttölämpötila-alue on 0 … +50 °C (derating).
ITE hyväksynnät omaavat teholähteet on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Teholähde tarjoaa erityisen korkean, tuuletettuna jopa 360W hetkellisen ylikuormituskyvyn. Sarja koostuu kolmesta yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 85-264 VAC (47-63 Hz). Yksilähtöisten mallien rinnalla on saatavilla myös seitsemän kaksilähtöistä mallia 5/12V, 5/15V, 5/24V, 5/48V, 5/52V, 12/15V ja 12/18V sekä kaksi kolmelähtöistä mallia 3,3/5/12V ja 5/±12V. Lähdöillä ei ole minimikuormavaatimusta. Virtalähde on rakennettu pieneen 5 x 9 tuuman U-koteloon, jonka korkeus on vain 1,6”. Verkkolaitteen käyttölämpötila-alue on 0 … +50 °C (derating).
ITE hyväksynnät omaavat teholähteet on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
| Nimike | SNP-Z308-1 |
|---|---|
| Antoteho | 310 W |
| Lähtöjännite | 5 / 15 VDC |
| Antovirta | 2 / 20,0 A |
| Tulojännite | 85 - 264 VAC |
| Hyötysuhde | 80% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Käyttölämpötila-alue | 0…+50 °C |
| Kotelointi | U-koteloitu |
| Tuloliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Lähtöliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Mitat | 127,8 x 228,6 x 40,6 mm |
| Paino | 1,0 kg |
| Tuotemerkki | Skynet |
| Pakkauskoko | 1 / 12 |
| Saatavuustieto | 4 - 6 vkoa |
Kirjoita arvostelu

