300 W Medical-hyväksytty avomallinen AC/DC hakkuriteholähde; 12 VDC 25 A SNP-V307
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC
• Kotelointi: avorakenne
• Yksi reguloitu 300 W lähtö
• Korkea 480W hetkellinen ylikuormituskyky
• Tehokerroinkorjaus (PFC), PF>0,93
• Hyötysuhde jopa 90%
• Käyttölämpötila-alue: -30…+70 °C
• Ylijännite-, ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• ITE ja Medical hyväksytty
• Turvastandardit: 60950-1 (2.edit TUV, UL, CSA), CB, CE
• Medicalstandardit: 60601-1 (3.1 edit), RM report
• EMC standardit: EN 61000
• Mitat: 101,6 x 152,4 x 40,6 mm
• Paino: 700 g
Nimike
SNP-V307
SNP-V30 sarja on Medical- ja IT-sovelluksiin suunniteltu avomallinen 300 watin AC/DC-tasajännitelähde, joka pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä alhaiseen alle 100µA vuotovirtaan. Virtalähde täyttää 2xMOPP vaatimukset ja se soveltuu käytettäväksi laitteissa, joita käytettään fyysiseen potilaskosketukseen.
Teholähde tarjoaa lisäjäähdytettynä 400 W antotehon sekä erityisen korkean 480 W hetkellisen (5 sekunnin) ylikuormituskyvyn. Sarja koostuu kahdesta yksilähtöisestä joko 12V tai 24V mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 VAC (47-63 Hz). Virtalähde on rakennettu pienelle 4 x 6 tuuman kortille, jonka korkeus on vain 1,6 tuumaa. Verkkolaitteen laaja käyttölämpötila-alue on -30 … +70 °C (derating).
Medical- ja ITE-hyväksynnät omaava SNP-V30 sarjan teholähde on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
SNP-V30 sarjan tasajännitelähteet soveltuvat erityisesti suurta hetkellistä tehoa vaativiin sovelluksiin kuten moottoreiden, erilaisten kahvi- ja myyntiautomaattien sekä peliautomaattien teholähteiksi sekä potilaskostuksiin tarkoitettujen laitteiden tehonsyöttöön.
Teholähde tarjoaa lisäjäähdytettynä 400 W antotehon sekä erityisen korkean 480 W hetkellisen (5 sekunnin) ylikuormituskyvyn. Sarja koostuu kahdesta yksilähtöisestä joko 12V tai 24V mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 VAC (47-63 Hz). Virtalähde on rakennettu pienelle 4 x 6 tuuman kortille, jonka korkeus on vain 1,6 tuumaa. Verkkolaitteen laaja käyttölämpötila-alue on -30 … +70 °C (derating).
Medical- ja ITE-hyväksynnät omaava SNP-V30 sarjan teholähde on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
SNP-V30 sarjan tasajännitelähteet soveltuvat erityisesti suurta hetkellistä tehoa vaativiin sovelluksiin kuten moottoreiden, erilaisten kahvi- ja myyntiautomaattien sekä peliautomaattien teholähteiksi sekä potilaskostuksiin tarkoitettujen laitteiden tehonsyöttöön.
| Nimike | SNP-V307 |
|---|---|
| Antoteho | 300 W |
| Lähtöjännite | 12,0 VDC |
| Antovirta | 25,0 A |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Hyötysuhde | 90% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Käyttölämpötila-alue | -30…+70 °C |
| Kotelointi | Avomallinen |
| Tuloliitäntä | Liitinterminaali |
| Lähtöliitäntä | Liitinterminaali |
| Mitat | 101,6 x 152,4 x 40,6 mm |
| Paino | 700 g |
| Tuotemerkki | Skynet |
| Pakkauskoko | 1 / 48 |
| Saatavuustieto | 4 - 6 vkoa |
Kirjoita arvostelu

