30 W AC/DC teholähdemoduuli piirikortille; 15 VDC 2000 mA ASC-15S
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC ja 120…370 VDC
• Läpijuotettava malli
• Yksi reguloitu 30 W lähtö
• Käyttölämpötila-alue: -40…+70 °C
• Eristysjännite: 3000 VAC
• Eristysluokka: II
• Ylijännite-, ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• MTBF: >200,000 h @ 25°C (MIL-HDBK-217F)
• Turvastandardit: UL/cUL, TUV, CB, CE
• EMC standardit: EN 55022 class B, EN 55024
• Mitat: 89.0 x 63.5 x 25.0 mm
• Paino: 212 g
Nimike
ASC-15S
ASC-15S on pienikokoinen 15VDC 2000mA antava piirikortille juotettava AC/DC virtalähde, joka soveltuu vaativiin käyttökohteisiin.
ASC -sarja on 30 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
Sarja koostuu viidestä yksilähtöisestä, kolmesta kaksilähtöisestä ja kahdesta kolmilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 Vac (47-440 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi 120-370 Vdc tulojännitealueen.
Moduulit on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Pienen täyteen valetun muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat 89.0 x 63.5 x 25.0 mm ja se on saatavilla joko piirikortille läpijuotettavana mallina tai tehdasasennetulla, tasoon kiinnitettävällä ja ruuviliitännöin varustetulla asennuspohjalla toteutettuna. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on vähintään 3000 Vac. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +70 °C (derating).
Asennuspohjalla varustetut esiasennetut versiot:
A2-mallit: Tulo: riviliitin Lähtö: riviliitin
A5-mallit: Tulo: ruuviliitäntä Lähtö: ruuviliitäntä
ASC -sarja on 30 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
Sarja koostuu viidestä yksilähtöisestä, kolmesta kaksilähtöisestä ja kahdesta kolmilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 Vac (47-440 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi 120-370 Vdc tulojännitealueen.
Moduulit on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Pienen täyteen valetun muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat 89.0 x 63.5 x 25.0 mm ja se on saatavilla joko piirikortille läpijuotettavana mallina tai tehdasasennetulla, tasoon kiinnitettävällä ja ruuviliitännöin varustetulla asennuspohjalla toteutettuna. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on vähintään 3000 Vac. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +70 °C (derating).
Asennuspohjalla varustetut esiasennetut versiot:
A2-mallit: Tulo: riviliitin Lähtö: riviliitin
A5-mallit: Tulo: ruuviliitäntä Lähtö: ruuviliitäntä
| Nimike | ASC-15S |
|---|---|
| Antoteho | 30 W |
| Lähtöjännite | 15 VDC |
| Antovirta | 2000 mA |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Tulojännite DC | 120 - 370 VDC |
| Hyötysuhde | 82% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 3 kVAC |
| MTBF | >200 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+70 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 89,0 x 63,5 x 25,0 mm |
| Paino | 212 g |
| Tuotemerkki | Arch |
| Pakkauskoko | 1 / 15 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

