3 A DC/DC regulaattori SIP12; 13-17 VDC 3,0 A R-7315P
● Säädettävä lähtöjännite
● Tahdistettu tasasuuntaus
● Isoloimaton
● 3 A säädettävä positiivisesti alentava Integroitu hakkuriregulaattori
● Ylikuormitussuojaus (125% tyypillisesti)
● Jatkuva oikosulkusuojaus
● Remote ON/OFF ohjaus
● UL94V-0 Kotelomateriaali
● Laaja tulojännitealue
● Hyötysuhde 97%
Nimike
R-7315P
R-7315P on säädettävä laajalla tulojännitealueella toimiva 13-17V 3A antava piirikortille läpijuotettava DC/DC hakkuriregulaattori SIP12 kotelossa.
R-73xx sarjan erittäin suorituskykyinen 12-pinniseen SIP-koteloon rakennettu hakkuriregulaattori tarjoaa 3A lähdön väliltä 13 – 17V. Regulaattorin tahdistettu tasasuuntaus tuottaa erinomaisen jopa 97 % hyötysuhteen ja sen sisäisellä suojapiirillä varustettu oikosulkusuojaus vähentää vikatilanteessa syöttöpuolen oikosulkuvirran alle 50mA:iin.
Saatavilla olevat mallit:
P = suorat pinnit
D = 90° taivutetut pinnit
R-73xx sarjan erittäin suorituskykyinen 12-pinniseen SIP-koteloon rakennettu hakkuriregulaattori tarjoaa 3A lähdön väliltä 13 – 17V. Regulaattorin tahdistettu tasasuuntaus tuottaa erinomaisen jopa 97 % hyötysuhteen ja sen sisäisellä suojapiirillä varustettu oikosulkusuojaus vähentää vikatilanteessa syöttöpuolen oikosulkuvirran alle 50mA:iin.
Saatavilla olevat mallit:
P = suorat pinnit
D = 90° taivutetut pinnit
| Nimike | R-7315P |
|---|---|
| Antoteho | 51 W |
| Lähtöjännite | 13-17 VDC |
| Antovirta | 3,0 A |
| Tulojännitealue DC | 2:1 |
| Tulojännite DC | 19 - 28 VDC |
| Hyötysuhde | 96…97% |
| Tekniikka | Hakkuriregulaattori |
| Eristysjännite | Isoloitu |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+85 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Kotelo | SIP12 |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 32,2 x 9,1 x 15,0 mm |
| Paino | 9,0 g |
| Tuotemerkki | Recom |
| Pakkauskoko | 15 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

