3 W AC/DC teholähdemoduuli piirikortille; 3,3 VDC 900 mA RAC03-3.3SE/277
• 30mW maks. tyhjäkäyntikulutus
• Korkea, jopa 80% hyötysuhde
• Isoloitu lähtö 3kVAC / 1 min
• Laaja käyttölämpötila-alue -40…+85 C°
• Oikosulkusuojaus
• Ylijännitesuojaus
• Standardin EN55022 ja FCC Class B mukainen
• Laaja tulojännitealue 85…305 VAC
Nimike
RAC03-3.3SE/277
RAC03-3.3SE/277 on 3,3VDC 600mA antava piirikortille juotettava AC/DC virtalähde, joka soveltuu pientä energian kulutusta vaativiin käyttökohteisiin.
RAC03-SE/277 sarjan 3 W teholähdemoduulit ovat erityisen pienikokoisia, piirikortille juotettavia AC/DC virtalähteitä, joiden tulon ja lähdön välinen eristysjännite on noin 3kVAC/1min. Pienen, enintään vain 30mW tyhjäkäyntikulutuksen ansiosta nämä minipowerit soveltuvat energiaa säästäviin horros- tai valmiustilaa hyödyntäviin sovelluksiin.
Erittäin kompaktin rakenteensa ansiosta (korkeus alle 18 mm) ne soveltuvat erinomaisesti erilaisten kotiautomaatioratkaisujen tai muiden vastaavien laitteiden teholähteiksi. Teholähdemoduulit sisältävät integroidun tulosuotimen, joten ne täyttävät EMI-ominaisuuksiensa osalta EN55022 class B vaatimukset. Minipowerit ovat lisäksi oikosulkusuojattuja ja ne toipuvat automaattisesti mahdollisesta virhetilanteesta kunhan sen aiheuttaja on korjattu.
Teholähdemoduulit ovat EN/UL60950-1 sertifioituja ja valmistaja myöntää niille kolmen vuoden takuun. Reguloidut virtalähteet on saatavilla seuraavilla lähtöjännitteillä; 3.3, 5, 12 ja 24 VDC.
RAC03-SE/277 sarjan 3 W teholähdemoduulit ovat erityisen pienikokoisia, piirikortille juotettavia AC/DC virtalähteitä, joiden tulon ja lähdön välinen eristysjännite on noin 3kVAC/1min. Pienen, enintään vain 30mW tyhjäkäyntikulutuksen ansiosta nämä minipowerit soveltuvat energiaa säästäviin horros- tai valmiustilaa hyödyntäviin sovelluksiin.
Erittäin kompaktin rakenteensa ansiosta (korkeus alle 18 mm) ne soveltuvat erinomaisesti erilaisten kotiautomaatioratkaisujen tai muiden vastaavien laitteiden teholähteiksi. Teholähdemoduulit sisältävät integroidun tulosuotimen, joten ne täyttävät EMI-ominaisuuksiensa osalta EN55022 class B vaatimukset. Minipowerit ovat lisäksi oikosulkusuojattuja ja ne toipuvat automaattisesti mahdollisesta virhetilanteesta kunhan sen aiheuttaja on korjattu.
Teholähdemoduulit ovat EN/UL60950-1 sertifioituja ja valmistaja myöntää niille kolmen vuoden takuun. Reguloidut virtalähteet on saatavilla seuraavilla lähtöjännitteillä; 3.3, 5, 12 ja 24 VDC.
| Nimike | RAC03-3.3SE/277 |
|---|---|
| Antoteho | 3 W |
| Lähtöjännite | 3,3 VDC |
| Antovirta | 600 mA |
| Tulojännite | 85 - 305 VAC |
| Tulojännite DC | 120 - 430 VDC |
| Hyötysuhde | 71% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 3 kVAC |
| MTBF | >1 800 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+85 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 38,25 x 24,35 x 17,4 mm |
| Paino | 28 g |
| Tuotemerkki | Recom |
| Pakkauskoko | 12 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

