3 W AC/DC teholähdemoduuli piirikortille; 5,0 VDC 600 mA RAC03-05SGB
• Laaja tulojännitealue 85-305VAC
• 3W piirilevylle juotettava kotelo
• Alle 75mW tyhjäkäyntikulutus
• Kompakti, erityisen matala rakenne
• -40°C ... +85°C käyttölämpötila-alue
• Ylijännite- ja ylivirtasuoja sekä jatkuva oikosulkusuoja
• IEC/EN/UL60950 & CE sertifioitu, EN55032 Class B
Nimike
RAC03-05SGB
RAC03-05SGB on pienikokoinen 5VDC 600mA antava piirikortille juotettava AC/DC virtalähde, joka soveltuu pientä energian kulutusta vaativiin käyttökohteisiin.
Edulliset piirikortille juotettavat RAC03-05SGB sarjan AC/DC teholähteet ovat ihanteellisia pienikokoisiin korttitason teollisuussovelluksiin. Niiden ominaisuuksia ovat mm. laaja AC-tulojännitealue, reguloitu ja isoloitu oikosulkusuojattu DC-lähtö, valmiustilan alhainen tyhjäkäyntikulutus ja -40°C ... +85°C käyttölämpötila-alue.
Moduulissa on sisäänrakennettu Class B / FCC Part 15 EMC suodin ja se on sertifioitu turvastandardin IEC/EN/UL60950-1 mukaisesti.
Lisäksi standardien IEC/EN/UL62368 ja EN61558 sertifiointi on vireillä.
Edulliset piirikortille juotettavat RAC03-05SGB sarjan AC/DC teholähteet ovat ihanteellisia pienikokoisiin korttitason teollisuussovelluksiin. Niiden ominaisuuksia ovat mm. laaja AC-tulojännitealue, reguloitu ja isoloitu oikosulkusuojattu DC-lähtö, valmiustilan alhainen tyhjäkäyntikulutus ja -40°C ... +85°C käyttölämpötila-alue.
Moduulissa on sisäänrakennettu Class B / FCC Part 15 EMC suodin ja se on sertifioitu turvastandardin IEC/EN/UL60950-1 mukaisesti.
Lisäksi standardien IEC/EN/UL62368 ja EN61558 sertifiointi on vireillä.
| Nimike | RAC03-05SGB |
|---|---|
| Antoteho | 3 W |
| Lähtöjännite | 5,0 VDC |
| Antovirta | 600 mA |
| Tulojännite | 85 - 305 VAC |
| Tulojännite DC | 120 - 430 VDC |
| Hyötysuhde | 72% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 3 kVAC |
| MTBF | 100 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+85 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 37,0 x 24,0 x 15,0 mm |
| Paino | 20 g |
| Tuotemerkki | Recom |
| Pakkauskoko | 20 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

