40 W Medical AC/DC teholähdemoduuli piirikortille; 5±15 VDC 5000 / ±500 mA MSC-5S15D-E1
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC ja 120…375 VDC
• Läpijuotettava
• Kolme reguloitua lähtöä
• Käyttölämpötila-alue: -40…+70 °C
• Eristysjännite: 4000 VAC vähintään
• Eristysluokka: II
• Ylijännite-, ylikuormitus-, ylikuumenemis- ja oikosulkusuojaukset
• MTBF: >200,000 h @ 25°C (MIL-HDBK-217F)
• Turvastandardit: EN60601-1, UL/cUL, CB, CE
• EMC standardit: EN 55011 class B, EN 60601-1-2
• Mitat: 89,0 x 63,5 x 27,0 mm
• Paino: 280 g
Nimike
MSC-5S15D-E1
MSC-5S15D-E1 on Medical-hyväksytty 5/±15VDC 5000/±500mA antava piirikortille juotettava AC/DC virtalähde, joka soveltuu vaativiin käyttökohteisiin.
MSC-E1 -sarja on Medical-hyväksytty 40 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
Sarja koostuu kuudesta yksilähtöisestä, viidestä kaksilähtöisestä ja kahdesta kolmilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 Vac (47-440 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi 120-375 Vdc tulojännitealueen.
Moduulit on varustettu ylijännite-, ylikuormitus-, ylikuumenemis- sekä automaattisesti palautuvalla oikosulkusuojauksilla.
Pienen täyteen valetun muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat vain 89,0x63,5x27,0mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on vähintään 4000 Vac. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +70 °C (derating).
MSC-E1 -sarja on Medical-hyväksytty 40 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
Sarja koostuu kuudesta yksilähtöisestä, viidestä kaksilähtöisestä ja kahdesta kolmilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 Vac (47-440 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi 120-375 Vdc tulojännitealueen.
Moduulit on varustettu ylijännite-, ylikuormitus-, ylikuumenemis- sekä automaattisesti palautuvalla oikosulkusuojauksilla.
Pienen täyteen valetun muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat vain 89,0x63,5x27,0mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on vähintään 4000 Vac. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +70 °C (derating).
| Nimike | MSC-5S15D-E1 |
|---|---|
| Antoteho | 40 W |
| Lähtöjännite | 5 / ±15 VDC |
| Antovirta | 5000 / ±500 mA |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Tulojännite DC | 100 - 375 VDC |
| Hyötysuhde | 79% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 4 kVAC |
| MTBF | >200 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+70 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 89,0 x 63,5 x 27,0 mm |
| Paino | 280 g |
| Tuotemerkki | Arch |
| Pakkauskoko | 1 / 15 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

