40 W Medical AC/DC teholähdemoduuli piirikortille; 9,0 VDC 4444 mA MSC-9S
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC ja 120…375 VDC
• Läpijuotettava
• Yksi reguloitu 40 W lähtö
• Käyttölämpötila-alue: -25…+70 °C
• Eristysjännite: 4000 VAC vähintään
• Eristysluokka: II
• Ylijännite-, ylikuormitus-, ylikuumenemis- ja oikosulkusuojaukset
• MTBF: >200,000 h @ 25°C (MIL-HDBK-217F)
• Turvastandardit: EN60601-1, UL/cUL, CB, CE
• EMC standardit: EN 55011 class B, EN 60601-1-2
• Mitat: 89,0 x 63,5 x 27,0 mm
• Paino: 280 g
Nimike
MSC-9S
MSC-9S on Medical-hyväksytty 9VDC 4444mA antava piirikortille juotettava AC/DC virtalähde, joka soveltuu vaativiin käyttökohteisiin.
MSC -sarja on Medical-hyväksytty 40 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
Sarja koostuu kuudesta yksilähtöisestä, viidestä kaksilähtöisestä ja kahdesta kolmilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 Vac (47-440 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi 120-375 Vdc tulojännitealueen.
Moduulit on varustettu ylijännite-, ylikuormitus-, ylikuumenemis- sekä automaattisesti palautuvalla oikosulkusuojauksilla.
MSC -sarja on Medical-hyväksytty 40 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
Sarja koostuu kuudesta yksilähtöisestä, viidestä kaksilähtöisestä ja kahdesta kolmilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 Vac (47-440 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi 120-375 Vdc tulojännitealueen.
Moduulit on varustettu ylijännite-, ylikuormitus-, ylikuumenemis- sekä automaattisesti palautuvalla oikosulkusuojauksilla.
| Nimike | MSC-9S |
|---|---|
| Antoteho | 40 W |
| Lähtöjännite | 9,0 VDC |
| Antovirta | 4444 mA |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Tulojännite DC | 100 - 375 VDC |
| Hyötysuhde | 82% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 4 kVAC |
| MTBF | >200 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -25…+70 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 89,0 x 63,5 x 27,0 mm |
| Paino | 280 g |
| Tuotemerkki | Arch |
| Pakkauskoko | 1 / 15 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

