4500 VA Line-Interaktiivinen siniaalto UPS-laite FGCEXAPL4502IEC
• Puhdas sinimuotoinen lähtöjännite
• Line-Interaktiivinen tekniikka
• Jännitteen stabilointi (AVR)
• Teholuokka: 4500 VA
• Mukautuva LCD-näyttö
• Liitäntä lisäakkupaketeille
• Lisäkorttipaikka
• RS232 ja USB-liitännät hallintaa varten
• Liitäntä etäsammutuskytkimelle
• TecnoManager UPS-hallintaohjelmisto ladattavissa
• 8 akkuvarmennettua IEC 320 C13 laiteliitinlähtöä
• 1 akkuvarmennettu IEC 320 C19 laiteliitinlähtö
• Hiljainen ohjatun tuulettimen ansiosta
• Väri: Musta
Nimike
FGCEXAPL4502IEC
FGCEXAPL4502IEC on puhdasta siniaaltoa tuottava ja Line-Interaktiiviseen tekniikkaan perustuva tornimallinen 4500VA:n UPS-laite, joka on varustettu kahdeksalla akkuvarmennetulla IEC C13 ja yhdellä IEC C19 kojeliitin lähdöllä.
Edullisista UPS-laitteista tunnettu Tecnoware on tuonut markkinoille edullisen Line-Interaktiiviseen tekniikkaan perustuvan UPS-laitemalliston, joka tuottaa puhdasta sinimuotoista sähköä, ja soveltuu näin erinomaisesti laitteille, joissa on aktiivisella tehokerroinkorjauksella toteutettu teholähde.
UPS-laitteen suunnittelussa on kiinnitetty erityishuomiota laitteen virrankulutuksen pienentämiseen. Line-Interaktiiviseen tekniikkaan perustuvat UPS-laitteet suojaavat siihen kytketyt laitteet ja arvokkaat tiedostot yleisimmiltä sähköverkon häiriöiltä kuten sähkökatkoksilta sekä lyhyt- että pitkäaikaisilta ali- ja ylijännitteiltä.
On tärkeä huomioida, että aktiivisella tehokerroinkorjauksella varustettuja teholähteitä tulee aina syöttää puhtaalla sinimuotoisella sähköllä, jotta tehokerroinkorjaus toimisi suunnitellusti. Näin EXAPL -sarjan UPS-laitteet soveluvat hyvin myös PC-koneiden, työasemien, pelikoneiden ja pelikonsolien, pienten palvelimien ja viihdelaitteiden tehonsyötön varmistamiseen ja suojaukseen koti- ja toimistoympäristössä sekä kassa-, automaatio- ja hälytys- sekä videovalvontajärjestelmien suojaukseen eri käyttökohteissa.
Virranhallintaominaisuuksien lisäksi laitteen suunnittelussa on kiinnitetty huomiota sen muotoiluun, meluttomuuteen ja helppokäyttöisyyteen uuden mukautuvan LCD-näytön ansiosta.
UPSit on varustettu RS232- ja USB-liitännöillä UPSin ja TecnoManager hallintaohjelmistolla varustetun tietokoneen väliseen tiedonsiirtoon. Laitteessa on myös liitäntä etäsammutuskytkintä varten.
Laitteessa on lisäksi liitäntä lisäakkupaketeille sekä älykäs korttipaikka optiona saataville väylä-, relelähtö- tai SNMP-korteille.
Edullisista UPS-laitteista tunnettu Tecnoware on tuonut markkinoille edullisen Line-Interaktiiviseen tekniikkaan perustuvan UPS-laitemalliston, joka tuottaa puhdasta sinimuotoista sähköä, ja soveltuu näin erinomaisesti laitteille, joissa on aktiivisella tehokerroinkorjauksella toteutettu teholähde.
UPS-laitteen suunnittelussa on kiinnitetty erityishuomiota laitteen virrankulutuksen pienentämiseen. Line-Interaktiiviseen tekniikkaan perustuvat UPS-laitteet suojaavat siihen kytketyt laitteet ja arvokkaat tiedostot yleisimmiltä sähköverkon häiriöiltä kuten sähkökatkoksilta sekä lyhyt- että pitkäaikaisilta ali- ja ylijännitteiltä.
On tärkeä huomioida, että aktiivisella tehokerroinkorjauksella varustettuja teholähteitä tulee aina syöttää puhtaalla sinimuotoisella sähköllä, jotta tehokerroinkorjaus toimisi suunnitellusti. Näin EXAPL -sarjan UPS-laitteet soveluvat hyvin myös PC-koneiden, työasemien, pelikoneiden ja pelikonsolien, pienten palvelimien ja viihdelaitteiden tehonsyötön varmistamiseen ja suojaukseen koti- ja toimistoympäristössä sekä kassa-, automaatio- ja hälytys- sekä videovalvontajärjestelmien suojaukseen eri käyttökohteissa.
Virranhallintaominaisuuksien lisäksi laitteen suunnittelussa on kiinnitetty huomiota sen muotoiluun, meluttomuuteen ja helppokäyttöisyyteen uuden mukautuvan LCD-näytön ansiosta.
UPSit on varustettu RS232- ja USB-liitännöillä UPSin ja TecnoManager hallintaohjelmistolla varustetun tietokoneen väliseen tiedonsiirtoon. Laitteessa on myös liitäntä etäsammutuskytkintä varten.
Laitteessa on lisäksi liitäntä lisäakkupaketeille sekä älykäs korttipaikka optiona saataville väylä-, relelähtö- tai SNMP-korteille.
| Nimike | FGCEXAPL4502IEC |
|---|---|
| Antoteho | 4500 VA |
| Lähtöjännite | 208 / 220 / 230 / 240VAC ± 2% |
| Tulojännite | 162VAC-290VAC |
| Tekniikka | Puhdas siniaalto |
| Äänenpaine | < 45 dBA at 1 m |
| Varakäyntiaika | 10 min tyyp. |
| Akusto | 6 x 12V 9,0Ah |
| Käyttölämpötila-alue | 0…+40 °C |
| Kotelointi | Tornimalli |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Tuloliitäntä | 3-nap IEC320-C20 |
| Lähtöliitäntä | 3-nap IEC320-C13 |
| Väri | Musta |
| Mitat | 190 x 318 x 421 mm |
| Paino | 29 kg |
| Tuotemerkki | Tecnoware |
| Pakkauskoko | 1 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

