45 W AC/DC avomallinen hakkuriteholähde; 5 / 24 VDC 0,5 / 1,8 A SNP-Y049
• Laaja tulojännitealue: 90…265 VAC
• Kotelointi: avorakenne
• Kaksi reguloitua lähtöä
• Korkea 60W hetkellinen ylikuormituskyky
• Hyötysuhde jopa 85%
• Käyttölämpötila-alue: 0…+70 °C
• Ylijännite-, ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• ITE ja Medical hyväksytty
• Turvastandardit: 60950-1 (2,edition), 60601-1 (3.edition TUV, UL, CSA), CB, CE
• EMC standardit: EN 61000
• Mitat: 50,8 x 101,6 x 30 mm (2” x 4” x 1,18”)
• Paino: 127 g
Nimike
SNP-Y049
SNP-Y04-sarja on edullinen sekä Medical- että ITE-käyttöön hyväksytty avomallinen 45 watin AC/DC-tasajännitelähde, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
Teholähde tarjoaa erityisen korkean 60 W hetkellisen ylikuormituskyvyn. Sarja koostuu viidestä yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-265 VAC (47-63 Hz). Yksilähtöisten mallien rinnalla on saatavilla myös kaksilähtöiset mallit 5V/12V, 5V/15V ja 5V/24V sekä kolmelähtöiset mallit 5/±12V, 3,3/5/12V ja 5/12/24V.
Virtalähde on rakennettu pienelle 2 x 4 tuuman kortille, jonka korkeus on 1,18”. Verkkolaitteen laaja käyttölämpötila-alue on 0 … +70 °C (derating).
Teholähteet on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Teholähde tarjoaa erityisen korkean 60 W hetkellisen ylikuormituskyvyn. Sarja koostuu viidestä yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-265 VAC (47-63 Hz). Yksilähtöisten mallien rinnalla on saatavilla myös kaksilähtöiset mallit 5V/12V, 5V/15V ja 5V/24V sekä kolmelähtöiset mallit 5/±12V, 3,3/5/12V ja 5/12/24V.
Virtalähde on rakennettu pienelle 2 x 4 tuuman kortille, jonka korkeus on 1,18”. Verkkolaitteen laaja käyttölämpötila-alue on 0 … +70 °C (derating).
Teholähteet on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
| Nimike | SNP-Y049 |
|---|---|
| Antoteho | 45,7 W |
| Lähtöjännite | 5 / 24 VDC |
| Antovirta | 0,5 / 1,8 A |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Hyötysuhde | 83% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Käyttölämpötila-alue | 0…+70 °C |
| Kotelointi | Avomallinen |
| Tuloliitäntä | Liitinterminaali |
| Lähtöliitäntä | Liitinterminaali |
| Mitat | 50,8 x 101,6 x 28 mm |
| Paino | 127 g |
| Tuotemerkki | Skynet |
| Pakkauskoko | 1 / 50 |
| Saatavuustieto | 1 - 3 pv |
Kirjoita arvostelu

