45 W AC/DC hakkuriteholähde DIN-kiskoon; 21,6 - 26,4 VDC 2,0 A DR45-24
Poistunut valikoimasta
• Laaja tulojännitealue: 85…264 VAC tai 120…370 VDC
• Kotelointi: joko TS-35/7.5 tai 15 DIN-kiskoon
• Yksi reguloitu 45 W lähtö
• Käyttölämpötila-alue: -10…+50 °C
• Eristysjännite: 3000 VAC
• Ylikuumenemis-, ylijännite-, ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• MTBF: >364 600 h @ 25°C (MIL-HDBK-217F)
• Turvastandardit: UL508, EN60950-1, CE
• EMC standardit: EN 55011, EN 55022, EN 61204 class B, EN61000-3-2,-3
• Mitat: 93 x 78 x 67 mm
• Paino: 310 g
Nimike
DR45-24
DR45-sarja on DIN-kiskoon asennettava koteloitu 45 watin AC/DC-tasajännitelähde, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Powereiden kotelo on suunniteltu vaativaan teollisuuskäyttöön ja ne soveltuvat asennettaviksi sekä TS-35/7,5 että 15 kiskoon.
Sarja koostuu neljästä yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 85-265 VAC (47-63 Hz). Niiden lähtöjännite on säädettävissä ±10 % nimellisestä. DR45 sarjan koteloidut DIN-kiskopowerit sallivat lisäksi 120-370 VDC tulojännitealueen. Johtimien liitäntä on toteutettu ruuviliittimin.
Virtalähde on rakennettu eristysluokan II koteloon, jonka mitat ovat 93 x 78 x 67 mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 3000 VAC. Verkkolaitteen laaja käyttölämpötila-alue on -10 … +50 °C (derating).
Teholähdesarja täyttää yleisimmät standardit ja ympäristövaatimukset. Sillä on TÜV EN60950-1 ja UL 508 hyväksynnät. Virtalähde on CE merkitty ja sillä on 3 vuoden takuu.
DR45 sarjan DIN-kiskopowerit soveltuvat mm. vaativiin teollisuussovelluksiin.
Sähkönumero:
Snro: 3528110
Sarja koostuu neljästä yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 85-265 VAC (47-63 Hz). Niiden lähtöjännite on säädettävissä ±10 % nimellisestä. DR45 sarjan koteloidut DIN-kiskopowerit sallivat lisäksi 120-370 VDC tulojännitealueen. Johtimien liitäntä on toteutettu ruuviliittimin.
Virtalähde on rakennettu eristysluokan II koteloon, jonka mitat ovat 93 x 78 x 67 mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 3000 VAC. Verkkolaitteen laaja käyttölämpötila-alue on -10 … +50 °C (derating).
Teholähdesarja täyttää yleisimmät standardit ja ympäristövaatimukset. Sillä on TÜV EN60950-1 ja UL 508 hyväksynnät. Virtalähde on CE merkitty ja sillä on 3 vuoden takuu.
DR45 sarjan DIN-kiskopowerit soveltuvat mm. vaativiin teollisuussovelluksiin.
Sähkönumero:
Snro: 3528110
| Nimike | DR45-24 |
|---|---|
| Antoteho | 48 W |
| Lähtöjännite | 21,6 - 26,4 VDC |
| Antovirta | 2,0 A |
| Tulojännite | 85 - 264 VAC |
| Tulojännite DC | 120 - 370 VDC |
| Hyötysuhde | 80% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 3 kVAC |
| MTBF | 364 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -10…+50 °C |
| Kotelointi | DIN-kiskoon |
| Tuloliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Lähtöliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Mitat | 93 x 78 x 67 mm |
| Paino | 310 g |
| Tuotemerkki | Meanwell |
| Pakkauskoko | 1 / 48 |
| Saatavuustieto | 4 - 13 pv |
Kirjoita arvostelu

