480 W AC/DC hakkuriteholähde DIN-kiskoon; 24 - 28 VDC 20,0 A DRP480-24
• Tulojännitealue: 180…264 VAC tai 250…370 VDC
• Kotelointi: joko TS-35/7.5 tai 15 DIN-kiskoon
• Yksi reguloitu 480 W lähtö
• Korkea 89% hyötysuhde
• Passiivinen tehokerroinkorjaus (PFC)
• Käyttölämpötila-alue: -20…+70 °C
• Eristysjännite: 3000 VAC
• Ylikuumenemis-, ylijännite-, ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• MTBF: >180 900 h @ 25°C (MIL-HDBK-217F)
• Turvastandardit: UL508, UL60950-1, EN60950-1, CE
• EMC standardit: EN 55022 class B, EN61000-3-2,-3
• Mitat: 227 x 125 x 100 mm
• Paino: 2,4 kg
Nimike
DRP480-24
DRP480-sarja on korkealla hyötysuhteella toimiva, DIN-kiskoon asennettava metallikoteloitu 480 watin AC/DC-tasajännitelähde, joka on varustettu passiivisella tehokerroinkorjauksella. Powereiden kotelo on suunniteltu vaativaan teollisuuskäyttöön ja ne soveltuvat asennettaviksi sekä TS-35/7,5 että 15 kiskoon.
Sarja koostuu kahdesta yksilähtöisestä mallista 24VDC ja 48 VDC, joiden syöttöjännite on 180-264 VAC (47-63 Hz). Niiden lähtöjännite on säädettävissä +16 % (24V) tai +10 % (48V) nimellisestä. DRP480 sarjan koteloidut DIN-kiskopowerit sallivat lisäksi 250-370 VDC tulojännitealueen. Johtimien liitäntä on toteutettu ruuviliittimin.
Virtalähde on rakennettu metallikoteloon, jonka mitat ovat 227 x 125 x 100 mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 3000 VAC. Verkkolaitteen laaja käyttölämpötila-alue on laaja -20 … +70 °C (derating).
Teholähdesarja täyttää yleisimmät standardit ja ympäristövaatimukset. Sillä on TÜV EN60950-1, UL60950-1 ja UL 508 hyväksynnät. Virtalähde on CE merkitty ja sillä on 3 vuoden takuu.
DRP480 sarjan DIN-kiskopowerit soveltuvat mm. vaativiin teollisuussovelluksiin.
Sähkönumero:
Snro: 3528128
Sarja koostuu kahdesta yksilähtöisestä mallista 24VDC ja 48 VDC, joiden syöttöjännite on 180-264 VAC (47-63 Hz). Niiden lähtöjännite on säädettävissä +16 % (24V) tai +10 % (48V) nimellisestä. DRP480 sarjan koteloidut DIN-kiskopowerit sallivat lisäksi 250-370 VDC tulojännitealueen. Johtimien liitäntä on toteutettu ruuviliittimin.
Virtalähde on rakennettu metallikoteloon, jonka mitat ovat 227 x 125 x 100 mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 3000 VAC. Verkkolaitteen laaja käyttölämpötila-alue on laaja -20 … +70 °C (derating).
Teholähdesarja täyttää yleisimmät standardit ja ympäristövaatimukset. Sillä on TÜV EN60950-1, UL60950-1 ja UL 508 hyväksynnät. Virtalähde on CE merkitty ja sillä on 3 vuoden takuu.
DRP480 sarjan DIN-kiskopowerit soveltuvat mm. vaativiin teollisuussovelluksiin.
Sähkönumero:
Snro: 3528128
| Nimike | DRP480-24 |
|---|---|
| Antoteho | 480 W |
| Lähtöjännite | 24 - 28 VDC |
| Antovirta | 20,0 A |
| Tulojännite | 180 - 264 VAC |
| Tulojännite DC | 250 - 370 VDC |
| Hyötysuhde | 89% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 3 kVAC |
| MTBF | 180 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -20…+70 °C |
| Kotelointi | DIN-kiskoon |
| Tuloliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Lähtöliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Mitat | 227 x 125,2 x 100 mm |
| Paino | 2,4 kg |
| Tuotemerkki | Meanwell |
| Pakkauskoko | 1 / 6 |
| Saatavuustieto | 4 - 13 pv |
Kirjoita arvostelu

