4 W AC/DC teholähdemoduuli piirikortille; 12 / 5 VDC 250 / 120 mA AOC-12S5S
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC ja 120…370 VDC
• Läpijuotettava
• Kaksi reguloitua lähtöä
• Käyttölämpötila-alue: -40…+70 °C
• Tyhjäkäyntikulutus: alle 0,3 W
• Eristysjännite: 3000 VAC vähintään
• Eristysluokka: II
• Ylijännite-, ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• MTBF: >350,000 h @ 25°C (MIL-HDBK-217F)
• Turvastandardit: UL, cUL, CE
• EMC standardit: EN 55022 class B, EN 55024
• Mitat: 36.66 x 27.16 x 17.1 mm
• Paino: 26 g
Nimike
AOC-12S5S
AOC-12S5S on pienikokoinen 12/5VDC 250/120mA antava piirikortille juotettava AC/DC virtalähde, joka soveltuu vaativiin käyttökohteisiin.
AOC-sarja on 4 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
Sarja koostuu kahdeksasta yksilähtöisestä sekä kolmesta kaksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 Vac (47-63 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi 120-370 Vdc tulojännitealueen.
Moduulien tyhjäkäyntikulutus on erityisen pieni, alle 0,3 W. Ne on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Pienen täyteen valetun läpijuotettavan muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat 36.66 x 27.16 x 17.1 mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 3000 Vac. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +70 °C (derating).
AOC-sarja on 4 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
Sarja koostuu kahdeksasta yksilähtöisestä sekä kolmesta kaksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 Vac (47-63 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi 120-370 Vdc tulojännitealueen.
Moduulien tyhjäkäyntikulutus on erityisen pieni, alle 0,3 W. Ne on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Pienen täyteen valetun läpijuotettavan muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat 36.66 x 27.16 x 17.1 mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 3000 Vac. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +70 °C (derating).
| Nimike | AOC-12S5S |
|---|---|
| Antoteho | 3,6 W |
| Lähtöjännite | 12 / 5 VDC |
| Antovirta | 250 / 120 mA |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Tulojännite DC | 120 - 370 VDC |
| Hyötysuhde | 77% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 3 kVAC |
| MTBF | >350 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+70 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 36,66 x 27,16 x 17,1 mm |
| Paino | 26 g |
| Tuotemerkki | Arch |
| Pakkauskoko | 1 / 15 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

