4W AC/DC vakiojännite LED-ohjain; 24 VDC 0-170 mA RACV04-24
• 4W AC-DC luokan II LED-ohjain
• 24V vakiojännitelähtö
• Kattavat suojaukset (OLP, SCP, OCP, OTP)
• Alhainen tyhjäkäyntikulutus, ErP
• Kotelointiluokka IP65
• Edullinen
• Käytettävissä sellaisenaan tai laitteessa
• Johdotetut liitännät
• CE, CB, ENEC, CSA ja UL8750 sertifioitu
Nimike
RACV04-24
RACV04 sarjan vakiojännite LED-powerit on suunniteltu hintakriittisiin sovelluksiin.
SELV määritysten mukaiset pienoisjännitelähdöt soveltuvat sekä käytettäväksi sellaisenaan tai valaisimen sisäänrakennettuna.
Vakiovirtalähteen erityisen matala rakenne sallii niiden huomaamattoman sijoituksen huonekalun sisään tai hyllylevyn alle ja integroinnin tilarajoitteisiin sovelluksiin kuten jalkalistoihin asennettava valaistus, valolista tai rakenteisiin upotettavat valaistusjärjestelmät.
RACV04 sarjan teholähde on oikosulku- ja ylikuormitussuojattu.
Sertifioinnit:
UL8750
CSA C22.2 No. 250.13
IEC62384
EN55015 mukainen
CB raportti
Huomioi, että kaikki LEDipowerit eivät välttämättä sovellu käytettäväksi kuormittamattomina, jolloin valaistuksen ohjaus tulee toteuttaa siten, että syöttävä teholähde kytkeytyy tulopuoleltaan.
SELV määritysten mukaiset pienoisjännitelähdöt soveltuvat sekä käytettäväksi sellaisenaan tai valaisimen sisäänrakennettuna.
Vakiovirtalähteen erityisen matala rakenne sallii niiden huomaamattoman sijoituksen huonekalun sisään tai hyllylevyn alle ja integroinnin tilarajoitteisiin sovelluksiin kuten jalkalistoihin asennettava valaistus, valolista tai rakenteisiin upotettavat valaistusjärjestelmät.
RACV04 sarjan teholähde on oikosulku- ja ylikuormitussuojattu.
Sertifioinnit:
UL8750
CSA C22.2 No. 250.13
IEC62384
EN55015 mukainen
CB raportti
Huomioi, että kaikki LEDipowerit eivät välttämättä sovellu käytettäväksi kuormittamattomina, jolloin valaistuksen ohjaus tulee toteuttaa siten, että syöttävä teholähde kytkeytyy tulopuoleltaan.
| Nimike | RACV04-24 |
|---|---|
| Antoteho | 4 W |
| Lähtöjännite | 24 VDC |
| Antovirta CV tilassa | 0 - 170 mA |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Taajuus | 47 - 63 Hz |
| Tehokerroin | PF<0,4 |
| Syöksyvirta | <11 A |
| Hyötysuhde | 75% |
| Tekniikka | CV Vakiojännite |
| Elinikäodotus | 30 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -20…+50 °C |
| Kotelointi | Tasoon kiinnitettävä |
| Kotelointiluokka | IP65 |
| Tuloliitäntä | Johtimet vapain päin |
| Lähtöliitäntä | Johtimet vapain päin |
| Mitat | 38 x 27 x21 mm |
| Paino | 40 g |
| Tuotemerkki | Recom |
| Pakkauskoko | 10 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

