0,5 A DC/DC regulaattori SIP3; 3,3 VDC 500 mA R-783.3-0.5
● Hyötysuhde jopa 97%,
● Isoloimaton, ei tarvetta jäähdytyselementille
● Pinniyhteensopiva LM78XX lineaarien kanssa
● Pieni koko(PxLxK=11.5x7.5x10.2mm)
● Laaja tulojännitealue 4,75V…32V
● Oikosulkusuojaus, terminen sammutus
● Pieni rippeli ja kohina
Nimike
R-783.3-0.5
R-783.3-0.5 on laajalla tulojännitealueella toimiva ja 3,3V 500mA antava piirikortille läpijuotettava DC/DC hakkuriregulaattori SIP3 kotelossa.
Erittäin korkealla hyötysuhteella toimiva R-78xx sarjan hakkuriregulaattori soveltuu pinniyhteensopivuuden ansiosta ihanteellisesti korvaamaan 78xx lineaariregulaattorin. Jopa 97 % hyötysuhde merkitsee verratonta energiansäästöä vähempänä hukkalämpönä. Samalla säästetään jäähdytyselementin viemä tila sekä luonnollisesti sen hankinta- ja asennuskulut.
Matalat rippeli- ja kohina-arvot ovat monikäyttöiselle hakkuriregulaattorille tyypillisiä ominaisuuksia samoin kuin oikosulku-, ylijännite ja ylikuumenemisuojaukset. R-78xx-0.5 sarjan hakkuriregulaattorit täyttävät EMC-standardit EN 55022 (Emissio) ja EN 55024 (Immuniteetti) ja ovat turvallisuuden osalta EN 60950-1 sertifioituja.
Tutustu “Innoline Application Notes” aineistoon hakkuriregulaattorin käytöstä invertterinä
Erittäin korkealla hyötysuhteella toimiva R-78xx sarjan hakkuriregulaattori soveltuu pinniyhteensopivuuden ansiosta ihanteellisesti korvaamaan 78xx lineaariregulaattorin. Jopa 97 % hyötysuhde merkitsee verratonta energiansäästöä vähempänä hukkalämpönä. Samalla säästetään jäähdytyselementin viemä tila sekä luonnollisesti sen hankinta- ja asennuskulut.
Matalat rippeli- ja kohina-arvot ovat monikäyttöiselle hakkuriregulaattorille tyypillisiä ominaisuuksia samoin kuin oikosulku-, ylijännite ja ylikuumenemisuojaukset. R-78xx-0.5 sarjan hakkuriregulaattorit täyttävät EMC-standardit EN 55022 (Emissio) ja EN 55024 (Immuniteetti) ja ovat turvallisuuden osalta EN 60950-1 sertifioituja.
Tutustu “Innoline Application Notes” aineistoon hakkuriregulaattorin käytöstä invertterinä
| Nimike | R-783.3-0.5 |
|---|---|
| Antoteho | 1,65 W |
| Lähtöjännite | 3,3 VDC |
| Antovirta | 500 mA |
| Tulojännitealue DC | 7:1 |
| Tulojännite DC | 4,75 - 32 VDC |
| Hyötysuhde | 81…91% |
| Tekniikka | Hakkuriregulaattori |
| Eristysjännite | Isoloitu |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+85 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Kotelo | SIP3 |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 11,5 x 7,55 x 10,2 mm |
| Paino | 1,9 g |
| Tuotemerkki | Recom |
| Pakkauskoko | 42 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

